Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno KterýHDD bude spolehlivější

Mám dva disky. 1x WD Green a 1x Seagate Barracuda, který po roce umřel a musel jsem ho reklamovat. Nyní plánuji do nového PC přikoupit k těmto diskům další HDD, ale nechci aby to dopadlo jako s tím Seagatem, kdy jsem z něj pracně doloval data a zálohy. Který z těchto bude spolehlivější? (bude na něm i OS)
kody

Tazka odpoved
a. kazdy vyrobok sa musi "vydarit" (ano, neni HDD ako HDD)

b. harddisk potrebuje nejake prostredie.
Lacna, papierova bedna, ktora nedokaze utlmit vibracie, neprispieva k zivotnosti.
Moderne uchytenie harddisku na pruznych (antivibracnych) spojoch, zase obmedzuje prechod tepla do skrine.

Musis zabezpecit dostatocne chladenie harddiskov v bedni.
Mas pred harddiskmi nejaky vetrak?

Nevie, co chces pocut. Neexistuje spolahlivy disk.
Su zname serie diskov s vadnym fw, ci inou poruchovostou a toto mal uz za sebou kazdy vyrobca diskov. Problem je, ze o tychto aferach sa vie az po istom case.
Ja osobne kupujem, ked sa da skoro vsade WD, obcas Seagate, ci Toshibu.
Z poslednych pokazenych diskov boli 3 Seagate, 1 Toshiba a 1 WD. Na to, ze 95% diskov je WD mi to vychadza tak, ze ten WD bude asi najlepsi, alebo mam na Seagate proste smolu;o).
Hovorim o vzorke stoviek diskov za posledne 3-4 roky.

Taky se přikláním k WD, mám s nimi dobré zkušenosti, starý WD 640 ks blue, který jsem kupoval v 2008 je trošku hlučnější, ale běhá dodnes.
1TB disk už kupovat nechci, přeci jenom 2-3 TB je cenově výhodnější.
RED to asi nebude, za tu cenu už je 3TB Toshiba, proto mě zaujala, rozdíl oproti 2Tb diskům jsou 3 stovky navíc.
Znovu jsem zkoukl ty WD a WD Green EZRX - 2TB je za příznivých 2.382Kč, takže asi vyberu ten. (systém tam bude stejně jen na testování)