Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s .exe soubory a ram

Ahoj Lidi

Mám u sebe 13 let starý pc a samozřejmě HW je tam stále takový jaký tam byl. Tenhle starý comp používám jako rezervu spíše. No pojďme k věci

Celých těch 13 let fungoval v pohodě ale v poslední době už to není ono. Když pustím nějaký náročnější program jako photoshop nebo steam vlastně stačí když pustím ccleaner tak se automaticky restartuje. V tom PC mám 256MB RAM já vím docela směšné no ale co. Nedávno jsem našel 2x 512MB ramky a tak jsem si řekl že je vrazím do tohodle compu. Jsou tam 3 sloty pro ramky
v 1 slotu 256MB (166Mhz)
v 2 slotu 512MB (333Mhz)
v 3 slotu 512MB (400Mhz)

Pustil jsem PC a před načítáním operačního systému se to vždy restartovalo. Tak jsem si řekl že vytáhnu tu 256MB a dám tam jen ty dvě 512MB tak jsem učil. PC se normálně rozběhl no ale pak začal dost velký problém já nemohl vůbec nic otevřít žádný .exe soubor obrázky, písně, prohlížeč atd atd a pc se opět restartovával. Druhý den nějaký .exe soubory šly ale opravdu jen pár a zbytek stále nefunkční a dokonce každou chvíli mi vypadával explorer.exe nemyslím prohlížeč. A tak mi nezbývalo nic jiného než tam zas vrátit původní 256MB ramku a .exe soubory jdou no ale opět když pustím nějaký maliko náročnější program tak se PC restartuje.

Chci se zeptat ty ramky mají skutečně vliv na to že nešly .exe soubory?
Jestli nevíte z jakého důvodu se mi takhle občas restartuje pc
A jak bych to mohl vymyslet s těma Ramkama respektivě neměl bych něco přenastavit v biosu třeba ten clock něco nebo Mhz?

Ono přeci jen 1GB je znát oproti 256MB...vypadalo to jako by to byl pro PC najednou obrovský šok :D že má zvýšený RAMKY.

Moze to byt hardwarovo uz nestabilne (vytecene kondiky na MB apod). Skus v BIOSe pridat tym RAMkam 0.1V viac napajania a save&exit.
P.S. a skus len tie 512ky samotne a v slote1 a 2 (t.j. blizsie k CPU). A prefukni ten slot 2 moze byt zasraty, pripadne aj ram zastrc viackrat nech sa to trochu precisti

No pro začátek jsem udělal tu 2.možnost že jsem vytáhl tu 256MB Ram a provedl na základní desce reset cmos ale pak jsem tam vrazil do toho 1.slotu 512MB Ram pak jsem pustil PC a vyskočila mi hláška:

WARNINIG! CPU HAS BEED CHANGED OR CPU RATIO CHANGED FAIL. PLEASE RE-ENTER CPU SETTINGS IN THE CMOS SETUP AND REMEMBER TO SAVE BEFORE QUIT!

Dál jsem jít nemohl jen restartovat

Já udělal jen to, že jsem najel do biosu a dál jsem load default uložil jsem a restartoval PC teď se to rozjelo ale i přesto že mám v tuto chvíli v pc 512MB tak mi PC píše že mám jen 256MB

13 let stará deska no model-P4PB 400. Jinak program CPU-Z ukazuje že mám 512MB RAM
ale DRAM frekvence je jen 133MHz tahle 512 RAMKA je na 400MHz

teď co čtu tak tato deska P4PB 400 mý tyto specifikace:

Technické specifikace

Patice Socket 478
Čipová sada VIA Apollo P4X400
FSB 400/533 MHz
Tři paměťové sloty DDR SDRAM
Podporované paměťové technologie PC1600/2100/2700/3200 (ohledně podpory DDR400 bych doplnil, že se nejedná o oficiální paměťovou specifikaci)
Maximum operační paměti 3 GB
Rozšiřující sloty: 1x AGP 8x, 5x PCI a 1x CNR
Komunikační porty: 2x PS/2, 2x USB, 1x RJ-45, 1x LPT, 2x COM, game port
Zvukový čip VIA VT1616
Externí audio konektory: line-in, line-out a mic-in
Interní audio konektory:MODIN, AUX_IN, CD_IN
Tři napájecí konektory pro větráky
Konektory: IrDA, USB 3/4, USB5/6, F-PANEL, AUDIO6CH
Ethernet řadič VIA VT6105M
Formát desky: ATX
Rozměry 305 x 225 mm

Jsou to klasický DDR jako ta 256 co tam byla od začátku. Když jsem to úplně vypnul a vybral baterku a vártil zpět tak při spuštěný pc se mi právě objeví vždy ta hláška WARNING! CPU HAS BEEN atd atd jak psel nahoře a jinak jak jsem zjistil že využívám jen 256MB...dál jsem vlastnosti na tento počítač a tam jasné 256MB RAM nebo když dám správce úloh tak vidím využití pamětí tolik a tolik z tolika.

Omlouvám se že mi to trvalo tak dlouho. Nebyl čas. Jinak jsem vrazil tu druhou 512 do 2.slotu provedl load defautl settings v biosu a i to počítač bere. Takže je to vyřešené moc Vám děkuji :-)

Zajimavé, že když to dám obraceně ty dvě 512 RAM tak to nejde respektviě dělá trochu paseku.