Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [tip] Windows 10 - jak odinstalovat Metro aplikace

Windows 10 přichází s předinstalovanými aplikacemi. Některé odinstalovat jdou, některé ne. Příkladem může být třeba XBox, který fakt nepotřebuju.

Odinstalovat jdou, jen je třeba sáhnout po příkazovém řádku. A budete si připadat jako na Linuxu ;-)

1. Spustit Windows Power shell pod adminem.
Jak na to? Klikněte na Start a začněte psát: power
V seznamu nalezených najdete i Windows Power Shell. Kliknout pravou myší a sputit jako správce. Okno si trošku rozšiřte.
2. Získat jméno plné jméno balíčku.
To získáme příkazem (zkopírovat a vložit do okna PowerShell - Ctrl+V):

Get-AppxPackage | Select Name,PackageFullname

3. Odinstalace balíčku
Do okna PowerShell vložte příkaz:

Remove-AppXPackage

Najděte si XBox (Microsoft.XboxApp) a zkopírujte si plný název balíčku včetně identifikátoru. Pokud jsou za názvem 3 tečky, roztáhli jste okno málo. Okno roztáhněte kousek víc a vraťte se k bodu 2)
Jméno balíčku vložte za mezeru za příkaz Remove-AppXPackage.
Pak stačí jen potvrdit a balíček je pryč. Pokud byste po něm zatoužili, stáhněte si jej přes Windows Store.

Pokud chcete odstranit víc balíčků, stačí stisknout šipku nahoru (návrat k předchozímu příkazu), odmazat jméno balíčku, vložit jméno dalšího a potvrdit.

Kdyz uz to tu nekdo ozivil, tak prave jsem se dostal do velke euforie a rad se o ni s vami podelim. :-)

Podarilo se mi skoro nemozne, ovsem teda az po rade od strycka Google, odstranil jsem slozku 3D objekty. :-D

https://www.ghacks.net/2017/10/20/remove-3d-objects-from-this-pc-in-windows-10/

Musite odstranit prislusny klic na techto dvouch umistenich v registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace

klic {0DB7E03F-FC29-4DC6-9020-FF41B59E513A}

---

A kdyz uz jsme u toho, tak ja jsem az takovy borec, ze jsem se ve Windows 10 dostal i do nouzoveho rezimu. :-)

https://wintip.cz/456-jak-spustit-pocitac-v-nouzovem-rezimu-ve-windows-10

Aneb proc delat veci jednoduse, kdyz to jde slozite. (F8 uz standardne nefunguje, ale pry na to existuje hack, jak F8 povolit. :-D)

Do nouzového režimu se dostaneš vždy bez problémů. Stačí použít fintu, kdy nenecháš Windows naběhnout (nebo dojít k nějaké chybové hlášce)´a jakmile začne Windows startovat, tak počítač natvrdo restartuješ. Příště naběhne do režimu s výběrem, jestli restartovat, upřesnit start apod.