Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [Rada] MINI PC - Spis kanc. prace + prehravani MKV

Zdravim Vas, prosim Vas kdo mi poradi s nakupem mini PC? Chtel bych dostatecny vykon za co mozna maly peniz Smile Jak se rika, za malo penez hodne muziky. Dival jsem se na ruzne shopy ale vsude do ceny je intel celeron ivy bridge za cenu 7000.
Ja se ted zameril na stavbu maleho pc, kde se dostanu na 4500 bez skrine za amd - 4 jadro...Potrebuji poradit jak to ale napajet? Sranda je v tom, ze mini itx ma i primo konektor na napajeni - vypada to jako konektor od nabijecky Notebooku. Zde napisu co jsem vybral:
kód:

Varianta INTEL

https://www.alza.cz/kingston-8gb-ddr3-1600mhz-cl10 -hyperx-fury-white-series-d1147667.htm
asus-h81i-plus-d524431.htm
https://www.alza.cz/intel-pentium-g3240-d1480996.h tm

cena 4567

kód:

Varianta AMD

asrock-am1h-itx-d1145189.htm
https://www.alza.cz/kingston-8gb-ddr3-1600mhz-cl10 -hyperx-fury-white-series-d1147667.htm
https://www.alza.cz/amd-athlon-x4-5350-d931610.htm
cena 4397

Jeste pridam to, ze toto PC bude slouzit vyhrane na SW:
Windows 10, Office, Skype, Internetovy prohlizec, Prehravani MKV pres HDMI na plazmu...
Tot vse...U nas doma se hry nehraji, takze hra tam nebude ani jedna. Nerad bych aby mi pri 8mi oknach v chromu se PC zadychaval.
HDD zde neni uveden - mam 3 hdd 500GB nove k notebooku - akce je akce Very Happy a jeden 1,5 TB 3,5... Poradi mi prosim nekdo to napajeni? Dalsi podminkou je, coz jsem mel zminit na zacatku, ze bych chtel at to nezere 200W - coz bude kdyz koupim mini itx skrin se zdrojem - mensi jsem nevidel...Dekuji Vam moc

Napajeni je u desky u AMD - jedna se o: Specialitou této základní desky je DC-In jack pro napájení desky externím zdrojem, jaký znáte například z notebooků. Je tedy jen na vás zda budete energii dodávat přes klasický 24-pinový konektor nebo přes DC-In jack.

Rad bych, ale ukaz mi zdroj 60w? Proc tam davat 200 kdyz to ta deska s cpu neveme? A nechci platit tu elektrinu za 200W...Teda doufam, ze tento prikon je staly - ze to za 5 hodin vezme 1000W i kdyz zdroj pojede na 25%...Ted si fakt nejsem jisty, ale myslim ze to tak je.

Není. I kdyby jsi měl zdroj 1000W a sestava brala 50W, tak si bude zdroj brát jen 50W (možná o malinko víc, protože jsou nějaké ztráty ve zdroji, ale to má i ten externí). Kdyby to bylo tak jak píšeš, tak kam by ten zdroj proboha dával tu elektřinu ?

Jediné, co bych snad na Kabini mohl považovat za ne zcela optimální, je pouze jednokanálový DDR3 řadič zastropovaný na rychlosti DDR3-1600 - co to znamena prosim? nasel jsem to v recenzi procesoru...Proto jsem vybral 1x 8GB - ale moc se v tom nevyznam...Dekuji

Daj si do google tie oznacenia CPU so slovom benchmark, ja moc nedrzim v hlave benchmarky pre 3miliony modelov CPU :)
Keby som ale taky PC robil ja pre seba, tak si kupim kejs umoznujuci pasivne chladenie (existuju itx kejsy aj pasivne do 35W TDP) aby mi tam nejaky kram do toho nebzucal. (tie hotove maju vetraky, ale neviem jak su hlucne mozno su tiche. Ja ale pocujem aj komara :)

No kazdopadne bych chtel dat do CPU + Desku do tech 4000. Bude to opravdu pouze na kancl + si zapnu semtam na TV pres tento pc youtube - rozliseni bude stale full hd - monitor 22 je fhd, plazma je tez 46 fhd. Nic vic od toho nechci :) Tez si myslim, ze ty mini pc co jsou v kompletu k prodeji nebudou mit takovy vykon kdyz si vemu zvlastn desku a cpu

Vykon zavisi od CPU, musis si dat tie CPU oznacenia do google so slovom benchmark, a porovnat ich.
Ten AMD co si si vybral by mal ale tie hotove porazit ptz v nich je jeden len 1.4GHz dualcore a druhy je 1,9GHz dualcore a to AMD mas quadcore 2GHz. Sice je intel trochu lepsi architekturou, ale ne dvojnasobne. Kolko to ma cache neviem mozu tam byt architekturalne dost rozdiely preto pisem pozri si benchmarky, to je jedine realne porovnanie "vykonu".
Ten AMD by ti mal vpohode stacit. Vykonnejsie (keby si potreboval vysoky CPU vykon neviem naco) potom by si bolo treba hladat silnejsie intely ale tam bude TDP 50W apod.

TDP je taka hodnota neurcita spriemerovana. Ano zere to len pri zatazi, ale narazovo ten CPU moze zerat aj viac. 90W zdroj by mohol stacit pre 50W CPU ale moze to byt trochu na hrane pri max. zatazi.

N3150 je baytrail to je vykonovo uplne najslabsie z toho co tu bolo uz menovane. Zato ale zere len 5W (idealne pre 100% pasiv PC). Najvykonnejsi baytrail je tusim J1900, existuju aj dosky s uz napajkovanym J1900. Ale ten AMD bude asi vykonnejsi jak vsetky baytrail. (= vylepseny atom)

P.S> a pozor na to ze pre baytrail CPU potrebujes DDR3L pamate, a ma to inu paticu resp. to sa robi mozno len BGA (napajkovane)

samozrejme ze za dvakrat vetsi cenu :) Ale at uvazuju jak uvazuju, tak stejne ten vykon nebude potreba...Jen nechci at se mi laguje 8 oken v chromu, pustenem skypu a wordu...to je max co pustim...no a VLC s mkv - nevim presne info o souborech, ale cca to ma kolem 15GB

Na napájení ti bude stačit libovolný 12V/4-5A stabilizovaný zdroj. A je to mimochodem naprosto optimální řešení, protože se takto dá postavit naprosto bezhlučný stroj (a spotřeba do 60W).

Co se týká požadavků, tak ani jedno z řešení nebude úplně optimální, protože to "MKV" může být i h.265, na které nemá ani jeden z uvedených CPU výkon. pokud se jedná o běžné h.264, pak lze volit cokoli, protože oba CPU to umí akcelerovat (to AMD zcela určitě).

Jinak já na AMD 5350 stavím malé samohrajky, respektive nahrauzuju tím staré desky do kanclu, kde byly staré Athlony X2. Výkon to má docela zajímavý, zvláště když je ten PC osazen SSD - samozřejmě srovnání s i3 nebo dokonce i5 to nesnese.

Co se zdroje týká, tak např.: http://www.svitime-usporne.cz/p/spinany-zdroj-12v- 5a-60w-interier (jen si ověř správné rozteče konektoru, jak vnější, tak vnitřní průměr)

je tam DC/DC menic, takze bych musel prikoupit jeste adapter 90W...jinak ten CPU je 3260, chyba lavky...Ale teda, zda li to nedoporucujes, zvolim variantu AMD - u teho j1900 jsem nenasel zvlast procesor, kdybych nahodou chtel nekdy upgradovat...Je to pouze integrovane na desce

Dual channel zvysuje pripustnost RAM. Za normalnych okolnosti rozdiel ale neni viditelny ptz cache a spekulativne prefetche su schopne pokryt drvivu vacsinu RAM pristupov. (prejavovat sa to moze pri excessivnom pouzivani integrovanej grafiky, ale to ta stejne nezauujima pri tom vyziti co planujes)

Zdravim :) Takze PC sestaven, vybrana varianta AMD...jen jeste dva posledni dotazy..
1. je v poradku teplota 55 stupnu procesoru? I pri pouzivani tak zakladnich veci jako je chrome a office jsem se dostal na max 55, otazkou je co to udela pri prehravani blu ray iso
2. budu jeste dokupovat SSD, co mi doporucite? Chtel bych jako master bud 120 gb nebo 240 zda lis e vlezu do dvojky, slave bude 3 tb sata obyc...Diky