Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názov

Na streche mám anténu čo mi chytá wifi od providera a ide z nej sieťový kábel do nejakého adaptéru či čoho.
Z jednej strany to má dva otvory RJ-45 a z druhej klasickú zástrčku do el. siete. Ako sa to volá? Niečo to napája? Zosiluje?

Z antény mi ide RJ-45 do toho a z toho vychádza druhá RJ-45 ktorá ide do routra a je to napojené do elektriny. Čo to je a na čo to je?

podľa čoho mám hľadať router ktorý by to mohol vedieť? pri popise vidím len funkcia PoE ale čo je to in alebo out...
keby aj nájdem niečo s PoE out a stačí mi do toho dať klasický sieťový kábel alebo musí byť nejaký špeciálny?
Keď zapojím anténu do konektoru PoE pôjdu mi do routra dáta? alebo potrebujem ešte zapojiť druhý kábel do iného portu v routeri?

a já tě zmatu ještě víc. Není PoE jako PoE. ;-)

Existují proprietární řešení od malých výrobců (mikrotik, číňani apod.), kde je "PoE" jen to, že se předem daným napětím napájí po předem daných drátech předem dané zařízení.

Pak existuje starší verze "chytrého" PoE, které se umí "domluvit" na napájecím napětí, ale taky napájecím proudu (resp. odběru) a existuje ještě novější verze, s tou starší zpětně slučitelná, která umí poslat větší proud. O starších nestandardech od Cisco ti raději psát ani nebudu, jednak to už asi nepotkáš, a pak tě nechci moc strašit. ;-)