BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Je to napájecí adaptér POE (power over ethernet). Je tím napájené zařízení antény na střeše
Je to asi 5m od antény, stalo by sa niečo keby si potiahnem dlhší kábel napríklad do izby (20-30m) a napájom to z väčšej vzdialenosti?
Nestane se nic. Jen nesmíš přehodit strany. Z jedné jde napájení, druhá jsou pouze data pro router. Pokud to přehodíš, odpílíš si s největší pravděpodobností router dole.
Díky moc
Ešte otázka, ak by som kúpil router s PoE tak nemiesto zapojenia
anténa - kábel - PoE - kábel - router - kábel - wifirouter
by mi stačilo zapojenie
anténa - kábel - wifirouter nie?
Ano
Pozerám ale že funkcia PoE slúži na napájanie routera, môže router napájať iné zariadenie?
Ked to neni napisane v navode tak ne.
podľa čoho mám hľadať router ktorý by to mohol vedieť? pri popise vidím len funkcia PoE ale čo je to in alebo out...
keby aj nájdem niečo s PoE out a stačí mi do toho dať klasický sieťový kábel alebo musí byť nejaký špeciálny?
Keď zapojím anténu do konektoru PoE pôjdu mi do routra dáta? alebo potrebujem ešte zapojiť druhý kábel do iného portu v routeri?
a já tě zmatu ještě víc. Není PoE jako PoE.
Existují proprietární řešení od malých výrobců (mikrotik, číňani apod.), kde je "PoE" jen to, že se předem daným napětím napájí po předem daných drátech předem dané zařízení.
Pak existuje starší verze "chytrého" PoE, které se umí "domluvit" na napájecím napětí, ale taky napájecím proudu (resp. odběru) a existuje ještě novější verze, s tou starší zpětně slučitelná, která umí poslat větší proud. O starších nestandardech od Cisco ti raději psát ani nebudu, jednak to už asi nepotkáš, a pak tě nechci moc strašit.
Pouzi to co tam bolo a nevymyslaj si ziadne svoje vylepsenia.
Idealne by bolo aj keby si nepredlzoval kabel medzi PoE zdrojom a antenou, nech tam nevznikaju vacsie ubytky (preistotu). Za zdrojom si mozes predlzovat kolko chces