Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [Pokec] Alza.cz a VIP program, je to vzácnost nebo ho mají všichni? :D

Dneska jsem obdržel telefonát z Alzy, že jsem dosáhl obratu, splňující jejich VIP program.
Nejenže jsem dostal osobního asistenta a nějaké funkce, ale i přívětivou slevu na vše (odhaduji cca 5%).
Je pravdou, že nakupuji elektro jenom v Alze a nakupuji tam i komponenty pro sestavy, které lidem skládám, ale v žádném případě jsem nesplnil jejich podmínku (obrat 200.000 CZK bez DPH za poslední 3 měsíce).

Čímž se vlastně dostávám k věci, nakupujete taktéž často na Alze? Získali jste taky jejich VIP program bez splnění jediné podmínky, kterou mají?

Přeji krásný večer všem :)

Taky nemám rád jejich marketingovou "zelenou vřískající obludu", ale rozhodně si nemohu stěžovat na kvalitu jejich prodeje celkově, rychlost dodání, skladnost zboží a řešení reklamací. Naopak, ani CZC, ani jiné české e-shopy mě nevyhovují tak jako Alza. Kór, když ji mám 50 metrů od baráku a zboží objednané ráno, mám ještě ten den doma (sic za 25 korun).

Jo jo, proti gustu - žádný dišputát :)
Jinak co jsem to pokoumal víc, tak ta sleva při VIP programu je 0-10% (záleží na produktu).
Moc pěkné, sestava pro kamaráda za 30.184,- mě nyní vychází na 27.982,-

Jedna věc by mě ale zajímala, mohu třeba nechat skrz můj účet nakupovat některé z přátel?
Nechce se mi jich moc ptát, nerad bych o ten VIP status zase přišel :D

V Alze jsem kupoval často a relativně dost, protože CZC to na pobočku, kterou mám nejblíž dodalo až druhý den po šestnácté hodině. V současné době už to neplatí, SMS k vyzvednutí mi chodí v poledne a proti Alze jsou maličko levnější. Naopak v Alze mě krutě rozčilujou stránky e-shopu svojí pomalostí, takže jsem se kompletně přeorientoval na CZC.

No, já právě o VIP status přišel. 98k za rok asi nebylo moc ..

Dříve stačilo mít 100k za 3 roky
https://www.alza.cz/vip-uvod-art15031.htm

Ted už chtějí 121k za rok
https://www.alza.cz/vip

120k za rok je pro běžného spotřebitele celkem dost.. S VIP cenama byla pro mě Alza celkem atraktivní, kolikrát jsem koupil nějaké zboží, které jsem levněji na internetu prostě nenašel.
Než mi ho odebrali, měl jsem v nabídce třeba batoh camelbak protector 20 za 3,5k (jinde za 5k), pedaly na mtb za 1100,- (jinde 1300+). Občas se opravdu vyskytlo něco, co bylo výrazně pod cenami které se daly dohledat např. na Heurece.

S tím, jak jsem teď o "VIP" ceny přišel, už pro mě bohužel Alza není tak zajímavá ... Ještě někdo o něj přišel, nebo naopak mu zůstal, i když má třeba za rok méně než 120k obrat?

Odpoveď z Alzy...
Dobrý den,
kontaktuji Vás ohledně členství v programu VIP.

Nově jsme rozšířili VIP na VIP Alza Premium a dáváme ještě více benefitů. Podmínkou členství je nově obrat za rok minimálně 121.000Kč s DPH.
Velmi mě to mrzí, avšak Vaše registrace nyní nesplňuje podmínku VIP programu. V případě splnění požadované útraty se můžete těšit na výhody, které naleznete pod tímto odkazem https://www.alza.cz/alzapremium.