Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8.1 na PC s CPU bez SSE2 a NX

Ahoj,

prosím vás o pomoc s problémem. Chtěl bych vědět jestli je nějak možné vypnout kontrolu podpory SSE2 a NX.
Konkrétně zda je možné upravit instalační medium tak, aby tato kontrola neproběhla a neobjevil se známý error.
Pokud nějaký takový postup existuje, moc prosím o vysvětlení jak na to. Předem děkuju moc za pomoc.
Trochu tuším, že se mě někdo zeptá proč chci dát Windows 8.1 na evidentně starý PC. Odpověd zní, miluju staré počítače.
A chci, aby mi ten PC fungoval zabezpečený i po konci podpory aktualizací Windows 7. :-)
Ještě jednou díky.

:-)

Google nasiel napr. watch
Vseobecne ale ked ti mam poradit tak to proste nerob. Nielen ze W8 je z mnohych pohladov horsi jak W7, ale ta kontrola tam je najskor aj preto, lebo tie instrukcie a funkcionalita CPU niekde pouziva potom bez testu. A potom cosi zahadne nebude fungovat.
P.S. a konec podpory W7 este IMHO velmi dlho nenastane.

Popravdě jsem tohle taky našel, ale když jsem si instalační medium upravil (rozbalil jsem install.wim upravil podle postupu, znovu zabalil, zkopíroval veškeré soubory z DVD, nahradil soubor install.wim tím upraveným, dal vytvořit ISO a vypálil) a zkusil to nabootovat, tak to stejně hodilo error. Šlo mi o to mít DVD Windows 8.1, který půjde normálně po nabootování nainstalovat.

Jinak pokud to instalační DVD nejde upravit, tak asi použiju postup:

1. Nabootuju Opravné CD pro Windows 7
2. Spustím na něm příkazový řádek
3. Napíšu D:\sources\setup.exe
4. Dám enter
5. Spustí se instalace, kde ta kontrola není.

Podpora končí 14. 1. 2020. Já vím, je brzy to řešit už teď, ale chci to mít připravené. V té době budu mít už jiné starosti a budu potřebovat jen jít a nainstalovat. Nebude čas na upravování instalačky.

Díky za pomoc. ;-)

No zkoušel jen do chvíle než se instalace zeptá kam to chci nainstalovat. Vypadalo to, že by se to bývalo nainstalovalo, kdybych to dokončil. Je pravda, že by něco možná nefungovalo, ale tak až to zkusím, tak to časem uvidím. :-) O SSE2 vím jen to, že je to instrukční sada, kterou vyžadují některé aplikace nebo ovladače.

V současnosti na tom běží Windows 7 Professional SP1 32 bit cz.

Parametry PC:

MB ECS K7S5A (s nejnovější verzí Biosu)

CPU AMD Athlon XP 2400+

RAM 1GB DDR

HDD 160 GB

GPU ATI Radeon 9600Pro

AC CMI 8768 7.1 sound card

LAN Realtek RTL 8139

TV tuner AVerTV Hybrid+FM PCI A16D

DVD vypalovačka Samsung SH-S202J OEM

CD vypalovačka Teac CD-W552G

Disketová mechanika

ZIP disketová mechanika Iomega Zip Drive 100 MB

Zdroj 400W

Webkamera Genius Facecam 320

Card reader i-tec All in 1

Vím, není třeba to vše vypisovat, ale jsem na ten PC moc hrdý. Sestavil jsem ho ze starých komponentů, které jsem sehnal kde se dalo a na to, že je mu 14 let funguje parádně. 8-) Zdravotně je na tom velice dobře, napětí i teploty OK. Myslím, že by mohl ještě dlouho vydržet. :-)

Tak ten SSE2 ani NX fakt nema, to bolo az od socket 754. (som myslel ci len nemas vypnute v BIOSe NX)

Nechaj si tam tie Win7 a ani neskusaj instalovat nic ine. Minimalne ten Aver ti asi v novisch nepojde, CMI zvukovka bohvie ci je W8 driver, apod. Nema vyznam tam menit Win, ani ked "skonci podpora", sam od seba sa ti tam vir spravdila nedostane, hlavne za router urcite ne.

Na stránkách výrobce je CMI8768 driver for Windows 8 verze 1.02. Ten by myslím šel. Ten Aver fakt nevím, těžko říct. Možná by stačilo nainstalovat Windows 8.1 s Media Center a spouštět tu TV kartu přes to. Teda pokud by se chytil ovladač, který mám stažený. Na tu Radeon no, v minimálních požadavcích Win8 je napsáno: grafické zařízení podporující Microsoft DirectX 9 s ovladačem WDDM. Předpokládám tedy, že by na to šel narvat ovladač pro Win7, který mám.
No, pokud mi PC vydrží funkční, tak se na to cca za 4,5 roku podívám a uvidím. Vrátit se k Win7 budu moct kdykoliv ;-)

Ano to je pravda, ale do základní desky K7S5A nejde dát procesor, který NX podporuje. Když jsem ten PC stavěl, netušil jsem, že NX budu někdy potřebovat. Vše jsem se učil postupně a sám. Dnes už vím víc, ale PC je na světě takový jaký je a já ho musím udržet funkční a co nejzabezpečenější, co nejdéle to půjde. :-)

ahojte da sa spravit upgrade z win7 na win 10 aj bez NX ide to

tu je postup:
stiahni subor Windows10Upgrade24074.exe
spusti
zacne si overovat pc a ked vypise vsetko ale pri CPU pise ze nieje NX
zrus tuto instalaciu najlepsie cez Spravca uloh (task manager)
tento subor sa vam rozbali na hdd C:\Windows10Upgrade
otvor a najdi polozku RESOURCES
tu otvor tam najdes zlozky AMD64 a i386 v tychto zlozkach nechaj iba tieto subory a tie su BIOSBLOCKS,HWCOMPAT a HWEXCUDE ostatne subory zmaz to su vsetky NX na overenie CPU a ked to mas spusti subor WINDOWS10UPGRADERAPP to je vsetko

mne to neslo pisalo mi NX a zmazal som subory NX v tych zlozkach a zacal mi upgradovat win 7 na win10 a tym sa vyriesil problem z NX

hadam to pomoze ludkovia :-)