Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dají se přesunout metadata v NTFS?

Dobrý den,

mám partititon NTFS a na ní metadata ($Volume,$Bitmap apod.) bohužel tak blbě uložené, že způsobují fragmentaci velkých souborů (nad 4GB), které jsou právě kvůli své velikost na NTFS. Dají se ty metasoubory nějak přesunout (nejlépe na začátek či konec disku)? Ani defragmentační programy (se zapnutou podporou pro systémové soubory) si s tím neví rady... Na pcguide.com jsem si přečetl, že nemusí být na přesném místě na disku, jak je přestěhovat bohužel psáno není...

Díky

podle ms je jediny co to umi(teda z defragmentovat - jestli presunout to netusim):

PerfectDisk 2000 - clanek z roku 2000 takze snad jich uz bude vic

http://www.microsoft.com/technet/archive/community/ columns/questions/peer27.mspx?mfr=true

a jeste jsem narazil na - http://www.filepedia.com/desktop_software/file_mana gement/partitionlogic_cd.cfm ale to by sis musel vyzkouset sam

EDIT:ale microsofti se dusuji ze pokud je veliky soubor rozkouskovan na par dilu ze to neva