Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnovovací frekvence monitoru

zdravím, potřeboval bych program, který by mě automaticky v nějakém intervalu prováděl obnovu frekvence monitoru

možná starší grafika, která mě dělá přes celý monitor vodorovné pruhy a jediné co nato zabere je změna frekvence monitoru
ovladače jsem zkoušel od starých po nové a dělá to u všech

kup si novu grafiku a nastav si obnovovaciu frekvenciu NORMALNE a nemusis riesit taketo blbosti.
----
Lebo obnovovacia frekvencia sa ti sama od seba nema co zmenit. Nastavys si ju raz a hotovo. A to ze ti tvoja grafika meni tu frekvenciu znamena ze mas nehovn* grafiku. si kup novu.
Tu neni co riesit viac...

buď to tady někdo nechápe nebo nedokáže poradit bez nutnosti investovat. možná je pro vás řešení vždy něco koupit když se vyskytne problém na prvním místě ale já se snažím věci řešit.

grafika si nemění frekvenci, ani není vadná, že by nebyla schopná provozu.

celý problém o kterém píšu je že vykazuje nějaké artefakty, které zmizí když změním frekvenci monitoru např. z 60Hz na 75Hz anebo naopak, prostě stačí tato změna a je jedno na jakou hodnotu.
Je to ATI Radeon 4600HD s 1GB ram a mám ji už aspon 8 let.

proto se ptám jestli někdo máte tip
na software, který umí sám změnit obnovovací frekvenci monitoru, toť vše.
samozřejmě to jde ručně ale zabere to asi 10 kliků myši

o tom že nová grafika by problém spravila nepotřebuju psat dotaz do poradny, to je reakce kterou nepotřebuji

přesně tak, normální to není, samozřejmě jsem hledal, ale ne celou dobu, spíš párkrát a nic nenašel.
spousta z nich mění rozlišení nebo nastavené parametry pro určitou aplikaci, já bych potřeboval měnič jen frekvence, přesně to co to udělá když změníte frekvenci v nastavení monitoru
a buď aby to udělalo vždy po zapnutí pc nebo na povel

díky za odkaz, zkusím hledat nebo to neřešit.

program funguje, ale nemá nastavení, jen klikem přepnu nějaký režim s nízkým rozlišením a zpět musím zase do ovládacích panelů
na webovkách je tam hromada nějakých konfiguračních příkazů. to je na mě trochu složité
primárně to je asi na přepínání při použití dvou displejů nebo pro chod nějakých aplikací

1.1
tento software po nakopírování do adresáře c:

lze vyvolat přes start a spustit příkazem
qres.exe /r:75 a změní se refresh monitoru, za r: číslo znamená konkrétní hodnotu v Hz nebo 0 (default), -1 (optimal)

dále umí měnít i rozlišení a barevnou hloubky:

Command line Examples:

qres.exe /x:640 Changes resolution to 640 x 480.
qres.exe /x 1280 /y 1024 Changes resolution to 1280 x 1024. (If your graphics card supports it)
qres.exe /c:8 Changes color resolution to 256 colors.
qres.exe /c:16 Changes color resolution to high color (16 bit).
qres.exe /c:24 Changes color resolution to true color (24 bit).**
qres.exe /r:0 Changes the refresh rate to Adapter Default.*
qres.exe /r:-1 Changes the refresh rate to Optimal.*
qres.exe /r:80 Changes the refresh rate to 80 Hz.

tímto děkuji za diskuzi, která mě donutila hledat pořádně :-)