Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva disky a MP3

Zdravim
Mam v PC asi 8GB MP3 písniček a HDD 40GB. Nedavno jsem byl u kámoše, a koukal jsem, že má HDD rozdělený na dva disky (asi C a E) a na tom jednom má taky MP3. Já mam jenom jeden disk (C) a tam mam ty MP3. Myslýte, že je lepší rozdělit HDD na dva disky a na ten jeden hodit MP? Ten kámoš říkal, že kdyby jim třeba spadl systém, stačilo by naformátovat jenom ten C disk a E by s MP3 zůstalo nedotčeno. Co myslíte? Jaké to má výhody a nevýhody?

Já má jeden HDD externim rámečku a připojiüju ho do PC pomocí USB. V tom vidim největší výhodu. Mám 300 GB MP3jek a tohle je taková moje záloha. Je s tím jednoduchá manipulace. Když nechci MP3 poslouchat nebo s tim diskem pracovat tak ho jednoduše nezapínám...

pokud by došlo k výpadku napájení, mám takový dojem, že záchranné diskety nejsou k ničemu, ty polorozdělané diskové oddíly už nezrekonstruuje.

- rozdělení disku: na windows nechat 10-15gb, záleží kolik nesmyslů člověk instaluje a zda používá divnou funkci obnovení systému.
- všechno co bude patřit na budoucí oddíl data odstěhovat na půjčený disk pryč
- provést scandisk (vlastnosti disku - nástroje - nahoře kontrola chyb)
- nabootovat z nějakého partition manageru a zmenšit systémový disk
- vytvořit na volném místě nový partition, naformátovat ho
- nabootovat do windows a vrátit data