Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows nenajde cestu souboru ani editoru registru

Dobrý den, chtěla bych se optat ohledně chyby ve windowsu. Mám win 7 a od rána mi nějak blbnou disky. Když chci zapnout nějaký program, tak mi to napíše, že windows nenašel a vypíše to cestu. Tohle mi to píše jak na disku C tak i D. Nespustí to ani editor registru. Taktéž mi to napíše, že ho to nenašlo. Možná nějakou změnou v registru? Ale na pc byl jiný člověk včera ráno a po zbytek dne to jelo normálně. Blbnout to začalo až teď. Dá se do editoru registru dostat nějak jinak nebo bude lepší přeinstalovat celý win? Děkuji moc

čili blbnout to začalo po restartu po tom člověkovi.
preventivně bych stáhnul antivirové cd, vypálil, nabootoval z toho a vyčistil disk:
rescue-disk.html
avg-rescue-cd
http://www.avira.com/en/download/product/avira-ant ivir-rescue-system
http://www.comodo.com/business-security/network-pr otection/rescue-disk.php
http://www.eset.com/int/download/utilities/detail/ family/239/#offline,151,,,,
livecd
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk#do wnloads

pravděpodobně virem poškozené asociace .exe souborů, což offline antivir neopraví.

info by mohly dát příkazy:

reg query hkcr\.exe
reg query hkcr\exefile
reg query hkcr\exefile\shell\open\command

pokud nějaký pitomec změnil dodatečně umístění "program files" bez kontroly, do čeho všeho zasáhnul, ať to odnese na přeinstalaci do servisu a zaplatí to.
program regedit.exe leží v adresáři c:\windows - to znamená, že těch škod tam dotyčný musel napáchat víc.

buď vytáhni disk nebo nabootuj z live cd a zachraň svoje data pryč.

příště si pohlídej, ať máš účet správce na heslo. ať nepoužívají tvůj účet s tvými právy, nech na ntb druhý volně dostupný účet bez hesla pro podobné rodinné pitomce a nastav ho jako standardní = omezený.

teoreticky ještě můžeš použít při startu windows návrat k nějakému bodu obnovení.
ale výběr je možný jen pod windows, kde teď skoro nic nefunguje :(
při bootu se volí jen poslední funkční konfigurace, kde jsi právě teď.

do večera mi vše normalně jelo. a dneska najednou samé chyby

až po restartu systém naběhl (respektive nenaběhl) s novým nastavením z registrů.
jsou totiž rozhozeny ty tisíce záznamů v registrech, kde nebyla cesta k programům uvedena pomocí proměnné, ale byla vypsána absolutně.
není jak rozumně zkontrolovat které tisíce to jsou, rychlejší je formát systému a nová instalace windows. (nejrychlejší je pochopitelně obnova systému ze zálohy - ale na to je potřeba mít image systému)
a když nefunguje ani regedit, který leží mimo, je jasné, že ten lamer vůbec nechápe co udělal.

pro novou instalaci budeš potřebovat:
- naplánovat rozdělení disku s důsledným oddělením na: c: systém (64gb) a d: data (zbytek disku). žádné dokumenty ani downloady nepatří na plochu (=systémový disk), všechno přesměrovat v nastavení aplikací na d:
(k tomu si občas hlídej místo na disku, české windows mají v nějaké aktualizaci chybu, která začne ubírat nesmyslně velký prostor pro zbytečné body obnovení)
- zjisti si svůj aktuální hw a stáhni si na externí disk potřebné ovladače (chipset, grafika, síťovka, zvukovka)
- pro jistotu si vyčti svůj product key z registrů, jestli se nedochovala nálepka
- pro jistotu zálohuj svůj adresář c:\users\někdo na externí disk. (pokud má přes 1gb, je to špatně)
- stáhni bootovací cd s partition managerem, vypal na cd jako obraz .iso: pohodlně zruší dosavadní oddíly na disku a vytvoří nové rozumné rozdělení
- nainstaluj win 7 sp1
- ovladače v pořadí: 1.chipset (můžeš restart), 2.zbytek: grafika, síťovka, zvukovka
- přesměruj si úložiště "dokumenty" na d:\moje
- a teď doinstalovat všechny aplikace - v office a nastavení stahování v prohlížečích zkontroluj, že ukládají na d:
- od čistě nainstalovaného systému si udělej zálohu do image. někdo používá bitovou kopii, já raději spolehlivější programy jiných výrobců, free je easeus - umí vytvořit obnovovací boot cd.

vidíš, kolik je s jedním domácím ... práce?