Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade - Vylepšení Probook 4510s

Potřebuji vědět zda by se dal trochu vylepšit, či trochu zrychlit NTB v této konfiguraci
Výpis AIDA
Hewlett-Packard HP ProBook 4510s

MB - Intel Cantiga GM45
cpu - Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5870, 2200 MHz (11 x 200) - (tady asi AIDA kecá, NTB ukazuje 2.00GHz)
GPU - Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family (1 GB)
RAM - 3000 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Micron 8HTF12864HDY-800G1 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM3: Micron 16HTF25664HY-800G1 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
HDD - FUJITSU MJA2320BH G2 (320 GB, 5400 RPM, SATA-II)
BIOS - Compaq (08/03/2009)
Win - XP

NTB používá důchodkyně na net, FB, Youtube a je celkem spokojená.
Mě ovšem při případných aktualizacích a zálohách systému přijde neskutečně pomalý. Samozřejmě by nebyl problém koupit nový NTB, ale znáte to, nic nového - už je na něj zvyklá, navíc je udržovaný, pravidelně ho profouknu, nezahřívá se, takže je jako nový. (Možná tak stejný s výkonnějším procesorem :-) )

Jediný co nefunguje je DVD - mechanika, ale protože to je prý běžný jev a nová by zase odešla, tak jsem koupil externí, ale ta se využívá velmi málo.
Nějaké návrhy na vylepšení- co by se do toho mohlo dát? (pamět, ssd, procesor?)
Win XP by zůstal.

loading...

Max vynenit Ram a SSD,to se vejdes jeste do rozumnych penez,procesor nema cenu menit,"bud nesezenes nebo nejde menit"(nedohledaval jsem),tu ram 2x2GB (vic ti 32bit system nedokaze spracovat) aby sel dualkanal(max kapacitu si over u vyrobce)+ to ssd urcite zrychli ntb.

xp na tom musí jet dost rychle (tedy pokud zrovna nezapisují na disk)

odspywarovat: adwcleaner
co je tam za druh antiviru? pokud nějaký "internet security", vykopat to ven.
zcenzurovat všechny položky "po spuštění" a zbytečné služby/services cizích výrobců: codestuff starter
na xp už se rok nevydávají aktualizace, můžeš tu službu vypnout.

kriste mi říkat nemusíš, spokojím se s občanským jménem.
proces automatických aktualizací, jak je má nastavené ms, zpochybňuju léta, na tom není nic divného.

ale v jedné větě tomto threadu se řeší něco jiného: zbytečnost zapnutých aktualizací na xp.
že nechápeš psaný text není můj problém.

NTB hlídá AVG, žádný breberky nejsou, NTB je čistý, automatický aktualizace od MS zapnutý nejsou, ty instaluji občas ručně, myšleny jsou aktualizace FlashPlayeru, Skype ,Mozilla apod. Na net je to ucházející ovšem, pokud na něm musím občas něco provádět, (zálohy a kopírování) tak je to pro mě utrpení (asi jsem rozmazlenejze svýho PC ).
Zkusím, někde domluvit to SSD, (jaký doporučujete?) a vyměnit modul 1GB za 2GB RAM, procesor nevím zda a jaký by šel lepší přidat

u flashe a skype tě to donutí si zapnout jejich automatickou aktualizaci. firefox podle uvážení, já navíc používám esr verzi.
skype je neskutečný brzdič při startu a žrout výkonu, s tím nic nenaděláš. snad jen zablokovat reklamy.

už proběhla kontrola kriplware tím codestuff starter?

na youtube je flash zbytečný. ale pokud prarodič sleduje české streamy z jiných webů, tam se asi bez něj neobejde. aspoň si vychutná zpomalující reklamy.
ve firefoxu jde zkusit zakázat: plugins.click_to_play
nebo nainstalovat nějaký doplněk flash-stopper

přesný název verze avg neznáš, dejme tomu že free.
žádný spyware, který se dokáže stáhnout díky chybám flashe (i úmyslným) avg nezachytí - je tam jen na okrasu.
stejně tak jsou antiviry neúčinné proti adware.
nevidím důvod, proč by zbytečný av shit měl cokoli v pc brzdit.

na xp si zvednutím využitelné ram z dnešních necelých 3gb na cca 3.3gb nijak nepomůžeš, nic se nezrychlí.
procesor u ntb obvykle nevyměníš.

Na NTB je pouze jeden účet admin, ale uživatelka má nastavené FB a hry online a je ráda, že to spustí :-)
Žádný navštěvy na porno stránkách se nekonají. Nicméně ještě to projedu.
Jedná se o tento kousek - http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=VC365 ES
Koukal jsem, že procesory se ještě prodávají, do této serie se ještě dávali tyto procesory http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Core+2+Duo+T65 70
Zkusím kouknout na desku a support list CPU.

Ok, udělám ještě sken, přidám ram, doplním SSD, víc asi udělat nepujde, už takhle budou kecy, že to není potřeba, nový holt budu moct koupit (o peníze nejde) až se tenhle podělá (už aby to bylo) :-)
Díky za spolupráci a prosím o zelenou fajfku.