Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NTB - 3.5mm jack

Zdravím,

zhruba před 2 hodinkama mi přestal záhadně notebook brát sluchátka. Tak jsem si říkal, že vyzkouším jiný, a takhle jsem jich prozkoušel pět a ani jedny to nevzalo. Prostě reprák hrál vesele dál a dělal, jako bych tam žádná sluchátka nepřipojil. Tak jsem zkoušel reset, vyndání baterky a takový a nic z toho nepomohlo. Tak jsem to nabootoval do Live Linuxu a tam hrálo obojí. To znamená, že když jsem zapojil sluchátka, tak hráli jak sluchátka, tak i reproduktor z NTB a to najednou. Takže jacky zjevně vadný nejsou, protože jsou schopný ty sluchátka detekovat. Kde může být chyba?

Předem díky :)

A je aj mozne ze je vadny detekcny kontakt v jacku, a linux sere na nejake detekcie a zapne vsetko naraz.
Skus klikat pravym na tie obrazky jackov v realtek manageri, ci tam neni nahodou moznost deaktivovat automaticku detekciu. pripadne skus potom aj najnovsie ovladace z realtek.com, ci tam potom nebude taka moznost (byva na takej obalke vpravo)

Ovladače jsou z stránky výrobce. Jinak repráky nestrkám do jacku na mikrofon. Psal jsem, že takhle to vypadá, když zapojím headset a to znamená, že mikrofon je OK, ale je dost možný, že to detekční zařízení v jacku je v pr****, protože dřív mi to i v linuxu fungovalo normálně. Ale Linux to aspoň spustí, ale jede mi oboje což mi je naprd.

Chyba je zjevne ve Windows.

V podobnych pripadech vetsinou slycham rady jako preninstalovat ovladace, odebrat existujici a nechat zdetekovat "novy HW" a dat tam ty od vyrobce NB, nikoli nejake z netu.
(Taky muzes mit v nejakych nastavenich zakazano pouzivat sluchatka, nebo ztlumenou hlasitost sluchatek na nulu/mute, ale to bys snad vedel, ze jsi udelal. I kdyz na druhou stranu u Windows jeden nikdy nevi urcite.)