Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grand theft auto 5 a využití paměti.

Mám dotaz: je pravda že amd grafiky využívají u her více pamětí než nvidia gtx? Jde o to, že na forum czc.cz se dohadovaly, že grand theft auto 5 na ultra full hd+ zapnuté HD stíny a vykreslování na max nezabere víc jak 3,5GB na gtx. U r9 390 to bylo 4400Mb ze všim všudy. Takže si myslím, že na czc.cz kecají.

Když jsem dal všechno na ultra full hd,vykreslování na ultra atd, r9 390 má cca 27,25fps a vůbec nevidím sekání obrazu, mají to stejné jako u zaklínače 3, kde u 27 fps taky nebylo trhání obrazu?
Dík

Dále jsou v paměti uloženy další „buffery“, Z-buffer, color-buffer a další informace potřebné k vytvoření aktuální scény. Karta také do paměti ukládá data pro post-processing, teselaci, shadow maps, a spoustu dalších informací. Pokud ještě zvolíme vyhlazování (tradiční režimy FSAA, MSAA, CSAA atd.) narůstají nároky na renderování karty a potřebnou paměť i v násobcích! Nároky na paměť u stejné scény bez vyhlazování a s 8× MSAA jsou zhruba dvojnásobné.
To bude asi tím.