Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké DDR2

Dobrý den, mám jen malý dotaz, je lepší mít DDR2 jako 2x2GB v páru nebo 4x1GB jako 2 páry když mám 4 sloty na paměť

Nechci zbytečně zakládat nové téma, tak využiji tohoto. Poraďte DDR2 paměti do základní desky Gigabyte GA-MA78G-DS3H (rev. 2.x):
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ma78g-d s3h_2x/specs/
Je tam procesor DualCore AMD Athlon 7750, 2700 MHz (13.5 x 200):
http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Athlon%20X2% 207750%20Black%20Edition%20-%20AD775ZWCJ2BGH%20(AD 775ZWCGHBOX).html
Chci tam mít maximální možnou RAM 16 GB (4 x 4 GB Dual Channel), na aukru jsem nalezl tyto, cena kolem 280 Kč/ks, je rozdíl v počtu čipů? Tedy vadí něčemu, když jsou dvě řady čipů nad sebou? Které z nich byste mi doporučili?
1) http://aukro.cz/nova-1x4gb-ddr2-800mhz-pamet-samsu ng-zaruka-i5632165623.html
[5632165623.jpg]

2) http://aukro.cz/nova-1x4gb-samsung-ddr2-800mhz-pam et-i5642840451.html
[5642840451.jpg]

Nejde o to, ze by nevedel, ale nikdo ti nedokaze zarucit, ze nejaka pamet bude fungovat prave s tvoji deskou, pokud chces tuto zaruku, tak se musis spokojit s modely pameti uvedenymi na webu vyrobce u tve zakladni desky.
Samozrejme pravdepodobnost, ze budou fungovat i ostatni pameti je vysoka, jen je vyrobce netestoval, ale nemel bys ruzne druhy kombinovat, to by pravdepodobne nefungovalo nebo by nefungoval dualchannel.

Čistý není, to je fakt, ale nemá cenu dělat reinstalaci, když už není od MS updatován, chci přejít na Win10 64bit a to musím RAM každopádně navýšit. A když jsem našel na Aukru, že jsou ty 4 GB DDR2 RAMky docela levné kolem 280 Kč/ks, tak jsem si řekl, že do toho půjdu.

Ty RAM č. 1 jsou ECC a č. 2 jsou nonECC, deska ECC RAMky podporuje, ale v současné době tam mám nonECC RAMky. Které z nich byste brali raději?
Report z Aida64:

 [ Řadič paměti ]
    Vlastnosti řadiče paměti:
      Metoda korekce chyb                               64-bit ECC
      Korekce chyb                                      Žádný
      Podporovaný Interleave paměti                     1-Way
      Aktuální Interleave paměti                        1-Way
      Podporovaná rychlost paměti                       70ns, 60ns, 50ns
      Podporované typy pamětí                           SPM, DIMM
      Podporovaná napájecí napětí pamětí                2.9V
      Maximální velikost pam.modulů                     4096 MB
      Patice pro paměti                                 4

 [ Paměťové moduly / A0 ]
    Vlastnosti modulu pracovní paměti:
      Označení patice                                   A0
      Typ                                               EDO
      Rychlost                                          32 ns
      Instalovaná velikost                              1024 MB
      Povolená velikost                                 1024 MB

  [ Paměťové moduly / A1 ]
    Vlastnosti modulu pracovní paměti:
      Označení patice                                   A1
      Typ                                               EDO
      Rychlost                                          144 ns
      Instalovaná velikost                              Neinstalováno
      Povolená velikost                                 Neinstalováno

  [ Paměťové moduly / A2 ]
    Vlastnosti modulu pracovní paměti:
      Označení patice                                   A2
      Typ                                               EDO
      Rychlost                                          32 ns
      Instalovaná velikost                              1024 MB
      Povolená velikost                                 1024 MB

  [ Paměťové moduly / A3 ]
    Vlastnosti modulu pracovní paměti:
      Označení patice                                   A3
      Typ                                               EDO
      Rychlost                                          144 ns
      Instalovaná velikost                              Neinstalováno
      Povolená velikost                                 Neinstalováno

  [ Paměťová zařízení / A0 ]
    Vlastnosti paměti:
      Velikostní faktor (Form Factor)                   DIMM
      Velikost                                          1 GB
      Maximální rychlost                                800 MHz
      Celková šířka                                     64 bit
      Šířka dat                                         64 bit
      Umístění                                          A0
      Banka                                             Bank0/1
      Výrobce                                           Žádný
      Sériové číslo                                     Žádný
      Nálepka                                           Žádný
      Číslo dílu                                        Žádný

  [ Paměťová zařízení / A1 ]
    Vlastnosti paměti:
      Velikostní faktor (Form Factor)                   DIMM
      Maximální rychlost                                400 MHz
      Celková šířka                                     64 bit
      Šířka dat                                         64 bit
      Umístění                                          A1
      Banka                                             Bank2/3
      Výrobce                                           Žádný
      Sériové číslo                                     Žádný
      Nálepka                                           Žádný
      Číslo dílu                                        Žádný

  [ Paměťová zařízení / A2 ]
    Vlastnosti paměti:
      Velikostní faktor (Form Factor)                   DIMM
      Velikost                                          1 GB
      Maximální rychlost                                800 MHz
      Celková šířka                                     64 bit
      Šířka dat                                         64 bit
      Umístění                                          A2
      Banka                                             Bank4/5
      Výrobce                                           Žádný
      Sériové číslo                                     Žádný
      Nálepka                                           Žádný
      Číslo dílu                                        Žádný

  [ Paměťová zařízení / A3 ]
    Vlastnosti paměti:
      Velikostní faktor (Form Factor)                   DIMM
      Maximální rychlost                                400 MHz
      Celková šířka                                     64 bit
      Šířka dat                                         64 bit
      Umístění                                          A3
      Banka                                             Bank6/7
      Výrobce                                           Žádný
      Sériové číslo                                     Žádný
      Nálepka                                           Žádný
      Číslo dílu                                        Žádný

   Vlastnosti paměťové sběrnice:
      Typ sběrnice                                      DDR2 SDRAM
      Šířka sběrnice                                    64 bit
      Poměr DRAM:FSB                                    12:6
      Skutečný takt                                     400 MHz (DDR)
      Efektivní taktování                               800 MHz
      Šířka pásma                                       6400 MB/s
--------[ SPD ]------

  [ DIMM1: A-Data DQVE1A16 ]
    Vlastnosti modulu pracovní paměti:
      Název modulu                                      A-Data DQVE1A16
      Sériové číslo                                     Žádný
      Datum výroby                                      Týden 45 / 2008
      Velikost modulu                                   1 GB (2 ranks, 4 banks)
      Typ modulu                                        Unbuffered DIMM
      Typ paměti                                        DDR2 SDRAM
      Rychlost paměti                                   DDR2-800 (400 MHz)
      Šířka modulu                                      64 bit
      Napájení modulu                                   SSTL 1.8
      Metoda korekce chyb                               Žádný
      Obnovovací frekvence                              Redukovaný (7.8 us), Self-Refresh

    Časování pamětí:
      @ 400 MHz                                         5-5-5-18  (CL-RCD-RP-RAS) / 23-42-3-6-3-3  (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
      @ 266 MHz                                         4-4-4-12  (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-2-4-2-2  (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
      @ 200 MHz                                         3-3-3-9  (CL-RCD-RP-RAS) / 12-21-2-3-2-2  (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

    Možnosti paměťových modulů:
      Analysis Probe                                    Nepřítomen
      FET Switch External                               Deaktivováno
      Weak Driver                                       Podporováno

    Výrobce paměťových modulů:
      Jméno firmy                                       ADATA Technology Co.
      Informace o výrobku                               www.adata-group.com/index.php?action=product&cid=6&lan=en

  [ DIMM3: A-Data DQVE1A16 ]
    Vlastnosti modulu pracovní paměti:
      Název modulu                                      A-Data DQVE1A16
      Sériové číslo                                     Žádný
      Datum výroby                                      Týden 45 / 2008
      Velikost modulu                                   1 GB (2 ranks, 4 banks)
      Typ modulu                                        Unbuffered DIMM
      Typ paměti                                        DDR2 SDRAM
      Rychlost paměti                                   DDR2-800 (400 MHz)
      Šířka modulu                                      64 bit
      Napájení modulu                                   SSTL 1.8
      Metoda korekce chyb                               Žádný
      Obnovovací frekvence                              Redukovaný (7.8 us), Self-Refresh

    Časování pamětí:
      @ 400 MHz                                         5-5-5-18  (CL-RCD-RP-RAS) / 23-42-3-6-3-3  (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
      @ 266 MHz                                         4-4-4-12  (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-2-4-2-2  (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
      @ 200 MHz                                         3-3-3-9  (CL-RCD-RP-RAS) / 12-21-2-3-2-2  (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

    Možnosti paměťových modulů:
      Analysis Probe                                    Nepřítomen
      FET Switch External                               Deaktivováno
      Weak Driver                                       Podporováno

    Výrobce paměťových modulů:
      Jméno firmy                                       ADATA Technology Co.
      Informace o výrobku                               www.adata-group.com/index.php?action=product&cid=6&lan=en

   Řadič paměti:
      Typ                                               Dual Channel  (128 bit)
      Aktivní mód                                       Single Channel  (64 bit)

    Časování pamětí:
      CAS Latency (CL)                                  5T
      RAS To CAS Delay (tRCD)                           5T
      RAS Precharge (tRP)                               5T
      RAS Active Time (tRAS)                            18T
      Row Cycle Time (tRC)                              24T
      Command Rate (CR)                                 2T
      RAS To RAS Delay (tRRD)                           3T
      Write Recovery Time (tWR)                         6T
      Read To Read Delay (tRTR)                         Different Rank: 3T
      Write To Read Delay (tWTR)                        3T, Different DIMM: 1T
      Write To Write Delay (tWTW)                       Different Rank: 3T
      Read To Precharge Delay (tRTP)                    5T
      Four Activate Window Delay (tFAW)                 14T
      Write CAS Latency (tWCL)                          5T
      Refresh Period (tREF)                             7.8 us
      DRAM Drive Strength                               1.0x
      DRAM Data Drive Strength                          1.0x
      Clock Drive Strength                              1.5x
      CKE Drive Strength                                2.0x
      Idle Cycle Limit                                  16
      Burst Length (BL)                                 64

    Korekce chyb:
      ECC                                               Podporováno, Deaktivováno
      ChipKill ECC                                      Podporováno, Deaktivováno
      RAID                                              Nepodporováno
      DRAM Scrub Rate                                   Deaktivováno
      L1 Data Cache Scrub Rate                          Deaktivováno
      L2 Cache Scrub Rate                               Deaktivováno
      L3 Cache Scrub Rate                               Deaktivováno

    Patice pro paměti:
      DRAM slot #1                                      1 GB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
      DRAM slot #2                                      1 GB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)