Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hláška Acronisu - co prosím znamená?

Dobrý večer!
Fakt jsem doufala, že už další obnova bude bez problémů, ale... Před třemi roky jsem řešila vlastně identický problém, jenže - tehdy se nakonec zadařilo, nyní ne...
Tentokrát jsem slíbila mé milované tchyni, že než se vrátí po víkendu z nemocnice, že na ni bude doma čekat přeinstalovaný počítač, který je už opravdu úúúděsně pomalý.
Samozřejmě mám DiskWizardem-Acronisem vytvořená dvě DVD s obrazem disku (zálohu jsem hned po vytvoření ověřila), ale nedaří se mi natáhnout jej ani z prostředí Windows XP, a ani z DVD po přenastavení priority bootování. Už dvakrát mi to vypsalo nesmylnou hlášku, že nenalezl žádné pevné disky (jasně, že tam jsou! Před chvílí jsem dělala zálohu babiččiných souborů). A přikládám screen, se kterým se se mnou přestal bavit.

[http://pc.poradna.net/file/view/23571-acronis-zava dec-jpg]

Co to prosím po mně chce??
Mám připravené instalační DVD s Windows XP, na flashce staženou zálohu ovladačů, programem zjištěný Product Key (utírání kastle zřejmě mokrým hadrem není vono), snad bych samostatnou přeinstalaci zvládla, ale přes to acronisí DVD mi to přijde mnohem rychlejší.
Moc dík předem za info, jestli mám ještě šanci použít obraz disku na dvou DVD.

Na co máš nastavené to bootování? Pokud se po restartu nezavede Acronis zavaděč, tak je to špatně vypálené.

Možná bude problém ve verzi Acronisu, kterým byla udělaná záloha a verzí Acronisu, kterým to chceš obnovit.
Z nějakého důvodu to není kompatibilní. Ještě tam někde byla/je možnost tu cestu k záloze ukázat, ale ani to myslím nezaručovalo úspěch. Kdysi jsem na to taky narazil. Takže řešení je použít stejnou verzi Acronisu, jakou byla dělaná záloha.

Díky za odpověď! To ale není možné jelikož na disku zůstala nainstalovaná verze, kterou jsem dělala i obraz disku. Že by se samovolně upgradovala mi přijde dost nepravděpodobné.
Napadlo mě, že může dělat paseku zapomenutá flashka - tím to není.
Nabízí to i tzv. bezpečnou verzi obnovy (ví Bůh, jak se liší od tzv. plné a co to vůbec je), která v sobě nemá podporu USB. Což by tak nevadilo, mám připojenu archaickou PS2 klávesnici, ale ta taky nespolupracuje ]:(

Bootování jsem nastavila jako první z CDROMky a zavaděč Acronisu opravdu po každém restartu naběhne. Ovšem - brzy zhavaruje na té hlášce, oznámí mi, že nenašel žádné pevné disky a PC se vypne. A tak pořád dokola, aspoň 4x.
PC jsem otevřela, zkontrolovala všechna připojení HD a stejně mi tvrdí, že tam žádný není!

Nabízí to i tzv. bezpečnou verzi obnovy (ví Bůh, jak se liší od tzv. plné a co to vůbec je), která v sobě nemá podporu USB.

Jakou podporu USB, když máš nastaveno bootování na mechaniku?

Proč si ten Acronis prostě nenainstaluješ do PC a obnovu neuděláš z běžícího systému?
Acronis to normálně umožňuje a nemusíš si dělat problém s bootováním. V nainstalovaném Acronisu se pak dá ukázat (Browse) cesta k souboru se zálohou - to je jedna možnost, další možnost je skopírovat soubory (v tomto případě obrázky) přímo z té zálohy Acronisu .tib (nainstalovaný Acronis to umožňuje). Normálně se k souborům proklikáš, jako v exploreru.

No protože to nebylo bohužel možné. To víš, že jsem to zkoušela víckrát, ale stále mi to nabízelo restart a po něm dokolečka vše od začátku - viz odkaz, který jsem vložila na začátku. Tehdy se mi to povedlo - všechno dělám totožnou verzí DiskWizardu - ale na tomto PC ani za nic.
Ostatně, to už je fuk, mám už nataženou novou instalačku a pokud mi poradíš, jakým způsobem do něj dostanu ovladač chipsetu, budu nanejvýš spokojená :-)

celé to moc nedává smysl. jestliže je pc úděsně pomalý=zaplevelený, tak je záloha tohoto stavu k ničemu.

uživatelská data/adresáře přitom stačilo z pc jen zkopírovat na externí disk, nemá smysl je cpát dohromady do jakési zálohy s nefunkčním systémem.

"záchranné" boot cd acronis mi po startu píše jiné hlášky. nevyužívám ovšem dobrodiní uefi biosu a jakési flashky. prostě bootuju z cd,

Ale kde, za koho mě máš :-D! To jsem možná jen nepřesně napsala: zazálohovala jsem babiččiny fotky, recepty na vaření, obrázky, protože po reinstalu se smažou. A teda všechny ovladače.
Když jsme jí PC před pěti lety koupili (především na internet), tak jsem ho tehdy vybalila z krabice, zapojila, zaktivovala a než mi uvařila kafe, pustila jsem se do tvorby zálohy tímto ořezaným Acronisem (proto jsem chtěla, aby tam měla disk od Seagate). Od té doby má na disku tentýž program, kterým jsem obraz disku dělala. Takže jsem upřímně počítala s tím, že za chvíli bude mít počítač čistý jako miminko :-)
P.S.. Ten Tvůj odkaz na Acronis asi bude placený, že. Já jsem použila DiscWizard právě z důvodu, že pro disky Seagate a Maxtor je ořezaný, ale zdarma...
No do večera to musím rozlousknout, přinejhorším mě nemine normální reinstalace s instalačním cédéčkem. Ale jsem hodně zklamaná, že záloha je vlastně na nic.

patrně se tomu programu nedaří přístup k bootu- tak bych to viděl já. načetlý usb je, písmenko je a prd. mmmchdm, není to tak starý pc, že v biosu je ještě položka virus protected? je to střelba od boku, páč si usb vymínilo c:, ale místní pevný disk není blbá připojenina.

můj odkaz je jen screen obrázku, jak vypadá funkční společné boot cd true image + disk director.
vytváří se spuštěním nainstalovaného true image ve windows -> tvorba zaváděcích médií.

taky jde nabootovat originální cd acronis, pokud bylo koupeno fyzické médium.

teoreticky jde i někde stáhnout - ještě jsem se nepotkal s nekompatibilitou vyšší verze true image a zálohy z nižší verze.

Ono by bylo nejlepsi, kdybys pohledala sama, tech odkazu na stejnou chybu jsou spousty. Asi jde Acronis do kopru, protoze dle prvniho odkazu, na ktery jsem klepl si s resenim nevi rady ani zastupce Acronisu.

Docela me to vydesilo, protoze zalohuju take pres Acronis True Image, ktery jsem dostal k SSD disku. Takze sem mozna rovnou hod dotaz na nejaky jiny spolehlivejsi a stejne intuitivni zalohovac obrazu disku, take by me to zajimalo, znam jen DriveImage XML, kteremu jsem porozumet nedokazal.

No teda, to je radost! Díky, už jsem doběhla instalaci z CDčka a přidala jsem i SP3. Přiznám se, že jsem se zasekla na instalaci driveru MB, kterýžto mám zálohovaný spolu s ostatními ovladači, ALE - nevím jak mám spustit jeho instalaci :-[
S nadějí jsem si našla článek o ovladači základní desky, jenomže ten řeší pouze možnost, jak zjistit MB a kde ten ovladač vzít. Toto já ale všechno mám, jen mi v článku těžce chybí správný způsob instalace... Samozřejmě jsem hledala i rady na internetu.
Toto vidím zatím ve Správci zařízení a základní desku tam jaksi nevidím:

[http://pc.poradna.net/file/view/23576-spravce-zari   zeni-jpg]

(jinak MB je GIGABYTE s.AM2 MA74GM-S2H)

Mockrát díky předem za help, další už snad zvládnu samostatně.

Vubec nechapu, dokoncis instalaci OS a hned po te stahnes na jima PC nejnovejsi ovladac pro zakladni desku ze stranek vyrobce, pokud uz ho nemas stazeny dopredu a kliknes na exac a nechas nainstalovat. Kde je problem?

V tom spravci deska videt neni, jen ty veci okolo jako radice, integrovana zvukovka apod.

No teda teď už vůbec nevím :.(
Na stránce GIGABYTE jsem si stáhla položku Chipset/VGA a po spuštění EXE se to rozbalilo do složky, která obsahovala dvě složky. Napřed jsem šla po té, ve které byl obsažena (vnořená) složka s názvem driver, ale EXE odtud spuštěný mi vytvořil ve složce Windows\Prefetch pouze dva soubory 11 a 13 kB což se mi zdá hodně málo.
Tak jsem postupně spustila všechny EXE, ale nemám jistotu, že je driver chipsetu nainstalovaný a jestli správně. Jak si to prosím ověřím? V registrech vidím nainstalované jen položky k ATI display driver...
Díky moc za pomoc, vážím si toho!

Nestihla jsem zeditovat svůj podlední příspěvek.
Já se na to... :-). Měla jsem za to, že synův minireproduktor na USB pojede, až mě napadlo vyšťárat někde káblík a připojit vestavěné repro v monitoru. A ejhle!! Zvuk JEDE, HURÁÁÁÁÁ.
Tak si myslím, že to hlavní mám, uff, nainstalované a prohlížeč a další drobnosti už půjdou snadno.
Převelice všem děkuji za jejich čas a snahu :beer: