Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gigabyte gtx 970 g1 Overclocking

Mám problém ohladne taktovania spomínanej grafickej karty.

Používam program Afterburner od MSI.
Maximálne stabilné nastavenie je:
core: +20mhz
memory: +300mhz
power limit: +12

Spravil som menší research a našiel som veľa návodov ako si pretaktovať svoje gpu.
V priemere si ludia pridávali:
core: +150mhz
memory: +500mhz
power limit: +12

Svoje nastavenia som testoval na prídavnom programe ´´Kobrustor´´.
Ak by som nastavil také vysoké čísla ako som pred chvílou spomínal, tak dostanem blackscreen (čo sa dá čakať).

Je tam taktiež možnosť zvýšenia core voltage, ale pred skúšaním som sa radšej obrátil na vás.

Driver mám najnovší.

Vopred ďakujem za rady.:-)

ale pochopil. Problem je, ze ignorujes zakladny fakt pretaktovavania, ktory ti uz tiez bol napisany - nieco ide pretaktnut lepsie, nieco horsie.
To, ze dakto sa dostane o 150Mhz vyssie vobec neznamena, ze sa to podari aj tebe. Omyl, nemusi sa ti podarit ist vyssie ani o 1Mhz.

Neviem co cakas a preco si naivne myslis ze co kto kadetade napise je svate a automaticky mozne vzdy a vsade. To potom o taktovani vies velke prd....

Žádné průměry neplatí, ani pro GPU a ani pro CPU.

Zásada: taktění je hra založená na základních znalostech HW, trpělivosti a dostatku času.
1. nejprve se hledá nejvyšší možná frekvence u GPU = malé kroky a testování/stabilita, teploty
2. až potom se taktí paměť, to samé jako u GPU
3. nakonec se testuje komplet, nejlépe některý 3D Mark + kontrola výsledků a potom teprve hry.

(jo a nesmíš zapomenout, že pokud nemáš g.kartu referenční, tak dnes každá už má nějaký OC od výrobce, takže si dalším taktěním výkonově stejně už moc nepomůžeš)