Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru u notebooku

Ahoj, Kupoval jsem si nový notebook do 10000 a koupil jsem si Asus A550CC-XO1305. Procesor Intel pentium 2117U s taktem 1,8GHZ: dvoujádro. Grafika Geforce GT 720M. Na noteboku hraju v pohodě League of Legends na střední až vyšší detaily, protože mám docela slušnout grafickou kartu, ale problém je, že jakmile stáhnu hru, která potřebuje silnější procesor, tak se hra seká. Mám sice dobrou grafiku, ale spolu se slabým procesorem je mi celkem k ničemu, a tak bych chtěl tento procesor se socketem FCBGA1023 viz http://ark.intel.com/products/54617/Intel-Core-i7- 2677M-Processor-%284M-Cache-1_80-GHz%29?wapkw=fcbg a1023 vyměnit za některý z těchto procesorů: http://www.notebookdilna.cz/svetpocitacu/eshop/2-1 -Procesory/0/3/9/14/ Většina z nich má u kompatibilních socketů napsány tyhle dvě: FCBGA1023, PPGA988. Znamená to, že když je u těchto procesorů tenhle socket: FCBGA1023, tak by se ten procesor dal vyměnit ? Taky jsem někde četl, že když chci vyměnit procesor musí mít stejnou hodnotu TDP. Ten můj má TDP 17W a většina z nich 35. Vadilo by to ? Takže moje otázka zní: Dal by se tento procesor vyměnit za jiný procesor se stejnou paticí ? Taky na této stránce http://www.notebookdilna.cz/svetpocitacu/eshop/2-1 -Procesory/0/5/803-Intel-Core-i5-2410M-Processor-2 -9GHz píšou kolonku Chci objednat přepravu do servisu ZDARMA pro výměnu procesoru. Myslíte, že by mi ho mohli vyměnit, i když není poškozený ? A taky se chci zeptat: je ta výměna procesoru niak náročná ? Díval jsem se na pár videí a zase tak náročné mi to nepřišlo. Stačí se dostat přes ventilátor k procesoru, vyměnit a hotovo. A ještě poslední věc: když se mi podaří procesor vyměnit. Budu moct hned po výměně hned začít s počítačem dělat nebo musím nainstalovat niaké ovladače ? Jak jsem se díval na video, tak prostě jenom vyměnili procesor, zapli notebook, ukázalo,že je v notebooku jiný procesor a notebook plně běžěl.

Děkuju za pomoc.

ake podcenovanie?
ntb za 10k nieje na hry a je fuk co hovoris alebo co si myslis.
Rovnako ako trabant nieje pretekarske auto.

Ked mas problem to akceptovat, je to tvoje minus. Svet sa kvoli tebe nepotentuje.

Kupis si nevykonnu somarinu a ocakavas ake zazraky? Rozmyslas vobec? Ntb nieje pc, tam z 90% zabudni na nejake vymysly a upgradovanie.

Vyhodis 10k za ntb a dalsich 5k za cpu a pracu v servise (ak je to vobec vymenitelne). To si mohol rovno kupit ntb vykonnejsi a mas o pracu a cakanie menej.

Rozdvojení osobnosti či co? Dominátor x Jvv, kdo je zlý a kdo hodný? Co vlastně chceš slyšet? ;-)
Úplně jsem se v tom ztratil.

Většina si nemyslí, že je to komplikované, ale že je to nesmysl - ten upgrade NB.

Mamrdy si nechej třeba pro rodiče, nejsme na takové výlevy tady zvědaví. Oni možná budou.

Proč by to byla blbost ? Nechápu... mám dobrou grafiku, jen špatný procesor. Když si koupím lepší např 2,5ghz rozjedu na tom např starwars the old republic nebo další středně náročné hry. Tak nechápu, proč by to byla blbost. Určitě lepší, než kupovat nový notebook.

Netrpíš schizofrenií? Už máš třetí jméno...

Ale k věci:
Nejbolavějším místem notebooků je odvod tepla. Počítej s tím, že každý notebook je stavěnej na teplo, který vyrobí procesor, kterej je v něm namontovanej. Pokud tam dáš výkonější CPU (bude-li to vůbec možné, procesor může bejt přiletovanej), bude potřeba odvést samozřejmě více tepla (jak už jsi psal - 35 W místo 17 W). Toto větší množství tepla se odvede jen z menší části a vnitřek se tak bude pravděpodobně nepěkně přehřívat, což se samozřejmě odrazí ve snížené životnosti všech součástek. A můžeš to pocítit i na výkonu, protože pokud teplota přesáhne kritickou mez, začne se procesor sám zpomalovat, buď snížením taktu nebo vkládáním NOP (nulových) instrukcí. Takže se může stát, že po výměně CPU za výkonější na tom budeš vlastně hůře...
Abych předešel dalšímu dotazu, chladící podložka tomu nepomůže, protože ta odvádí teplo z vnějšku obalu notebooku, ty ale potřebuješ odvádět teplo zevnitř notebooku.

Mohl by mi někdo zjistit, jestli socket FCBGA1023 je pájený nebo ne ? Kdyby byl pájený, tak v některých obchodech to pájí za 200kč. A taky se chci zeptat, jestli např tento procesor http://ark.intel.com/products/52224/Intel-Core-i5- 2410M-Processor-3M-Cache-up-to-2_90-GHz u kterého jsou napsané dva sockety FCBGA1023, PPGA988 by šel vyměnit za ten můj http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_Dual-Core/In tel-Pentium%20Mobile%202127U.html který má socket BGA1023. Taky přiznávám, že notebooky nejsou na hraní, ale když vyměním procesor bude slušně fungovat.

Na to nejde jednoznačně odpovědět. Pokud je procesor v patici, tak by se vyměnit dal, ovšem podstatný detail je v tom, zda ten procesor samostatně seženeš, zda to bude podporovat BIOS toho notebooku, zda je napájení a chlazení toho notebooku dimenzováno na případné vyšší TDP. Stejný podmínky jsou i v případě, že je procesor připájen a tam je to ještě horší, že BGA procesor bude mít k dispozici jen značkový servis a zapomeň na to, že ti to vymění za 2 kila. Možná tak za dva litry (náklady na pájecí infrastanici, servisáka, logistika okolo) a k tomu přičti cenu za nový procesor.
Podporu jednotlivých CPU jednotlivých řad notebooků často nezná ani značkový servis, jsou různé revize desek pro různé procesory a zda to tam skutečně pojede, tak to ví snad jen designeři těch motherboardů, ve výrobě to osadí podle seznamu součástek a v servisu mění vadné komponenty za identické nové.

Takže i kdybys novej procesor sehnal, tak ti to udělá akorát neznačkovej servis (znáš takovej?) a na tvoje riziko, že můžeš mít místo notebooku mrtvou kočku. Bude to stát nejmíň polovinu ceny toho notebooku. Stojí ti to za to?

Ja jsem nasel plno takových procesoru, ale já jsem jim napsal na mail a oni odepsali, že ten můj procesor je pajeny k desce a z toho důvodu ho nemůžou vyměnit. Tak ale potom nechápu, proč tam mají některé procesory stejný socket jako mám teď. Mám to chápat tak, ze na stejnou patici se dají připojit pajene i nepajene procesory?

BGA sa zvycajne pajkuje. Existuju aj sockety ale su nahovno. Preto sa to zvycajne pajkuje.
Samozrejme ze aj BGA na pajkovanie sa daju kupit, pred tym jak ho tam niekto zapajakoval ho predsa musel niekde kupit, nezjavil sa na doske sam od seba.

BTW. riesis nezmysel ptz mas aj slabu grafiku aj slaby CPU, aj keby si vymenil CPU (co IMHO neni moc dobre mozne ptz urceite v tom lacnom ntb nebudu dimenzovane menice na to) tak by ti to moc nepomohlo.

Grafika s 2GB paměti na notebooku je dobrá až až a já navíc nehraju hry na větší než střední detaily, takže grafika v pohodě postačí. Já mám jen problém stím, že i když zapnu hru na nízké detaily seká se úplně stejně jako při střední detailech. To znamená, že grafika stačí, ale procesor nestíhá.

Grafika není slabá! Lidi s lepší procesorem na tom hrají crysis3,gta 5 a další novější hry na střední a vyšší detaily, tak mi nevykladejte, že je slabá.

na vyššie detaily na tom GTA V fakt nezahráš,... každý inak chápe pojem delo, nebo slabí,... a každý má inak hranice,...

Lidi s lepší procesorem na tom hrají crysis3,gta 5 a další novější hry na střední a vyšší detaily, tak mi nevykladejte, že je slabá.

To hrají na tom samém krámu co máš?Tak si asi už nechali přepájet ten procesor.

Zapomeň na to.Popros rodiče aby ti zvedli kapesné a začni chodit na brigádu a příští rok si kup stolní komp.Ideálně pouze s integrovanou grafikou na kancelářské práce s cenovkou 8 tisíc i s monitorem, abys měl co tunit a pájet.