Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zašednutá položka, ovládanie okien a písma W10

Zašednutá položka určená k ovládaniu rozmerov okien a písma pre OS W10/64 bit. s ktorou sa nedá meniť nastavenie veľkosti okien, ikoniek alebo písma.

Link: HLN9G.jpg

Konkrétne sa mi jedná o zmenu veľkosti ovládacej lišty, ikoniek a písma pre MS Word, ktorá zostala po Inovácii z W7 na W10 v minimálnom rozmere, dpi cca 9.

Link, o ktorú "zakrpatenú" lištu (panel) sa vo Worde jedná:
JzTls.jpg

Screen oboch linkov je vykonaný síce z môjho W8.1, lebo ide o recipročné zobrazenie s nastavením totožné aj pre W10.

Ak niekto dokáže rozlúsknuť problém zašednutého, zablokovaného nastavenia (zrejme spôsobený v Registroch), budem za poskytnutú radu velice vďačný.

Podarilo sa mi problém odhaliť.

Pre tých, ktorý by mali obdobný problém oznamujem, že je nutné najprv nastaviť mierku na 100%.

Link: dKeRg.jpg

Následne sa sprístupní zašednuté políčko s nastaveniami dpi písma a zmeny veľkosť líšt.

Toto ovládanie bolo zašednuté:
HLN9G.jpg

Potom je už možné meniť individuálne mierky zobrazenia záhlavia, aktívnych okien, panelov s ikonami podľa monitora (mne na záver vyhovovalo nastavenie 129%).

Tiež sa dá následne o.i. meniť nastavenie plochy a ikon aj "duplicitným" potenciometrom W10 určeným pre dotykové tablety.