Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký pevný disk?

Dobrý den,
Po instalaci Windows 10 se mi udělal scandisk a rozbil se mi 2TB HDD. Takže hledám vhodný HDD, nebo SSHD, ale nevím podle čeho si mám vybrat.
PC používám především na práci s programy (Autodesk, Catia, Foto programy, MS office, atd...) do školy, na filmy a občasné hraní (i náročné hry) tak 2-4x týdně. PC běží téměř v kuse (přibližně 16-20 hodin denně od pondělí do pátku), nejsem jediný uživatel.
Potřeboval bych 1,5 - 2 TB. Chtěl bych buď 2x 1TB ale mám volný jen 1x SATA III v druhem mám SSD (120GB), SATA II (pomalejší) mám volné 2, nebo 1x 2TB, nevím co by bylo lepší. Potřeboval bych aby byl hlavně kvalitní (dlouhá životnost) a rychlý. Cenu HDD počítám kolem 2-2,5 tisíc Kč, nechtěl bych o moc dražší max kolem 3000 Kč.

Děkuji za jakoukoli radu co se týče výběru výběru HDD popř. SSHD.

Pokuď to pomůže moje PC sestava:
Název základní desky: Asus P8H77-V LE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Typ CPU: QuadCore Intel Core i5-3470, 3500 MHz (35 x 100) -> Originál takt CPU: 3200 MHz, přetaktování: 9%
Pracovní paměť: 16337 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) -> 2x Kingston 8 GB DDR3-1333
Grafický adaptér AMD Radeon HD 7800 Series (2 GB) -> Podporuje DirectX 12.0

Nějakou jinou variantu by jsi neměl? To je přímo ten HDD který jsem měl necelé 3 roky a rozbil se mi. Problémy jsem měl s nim od novoty (listopad 2012)
Z AIDA64 -> Disková jednotka: ST2000VX000-9YW164 ATA Device (2000 GB, 7200 RPM, SATA-III).
Koukal jsem spíše na Pevné disky od WD https://www.alza.cz/jak-si-spravne-vybrat-disk-wd- art8074.htm, ale nedokázal jsem si vybrat ten WD Black je příliš drahý a WD Blue má jen 8MB cache, apod.

Ano, systém mám na SSD.

WD Red - 2TB, byl by dostatečně rychlý? Má méně otáček 5 400 ot/min to by asi vadilo v rychlosti. Instaloval bych na to hry a většinu programů. Zdá se mi spíše jako kdyby měl sloužit pouze k zálohovaní. I když je určen k úložišti NAS tak v PC pojede asi stejně jako normální HDD, nebo ne? Líbí se mi na tom odolnost proti výpadků proudu.

WD Black - 2TB, má jen 2 plotny a velkou hustotu zápisu bude určitě kvalitní co se týče častého používáni a životnosti?

2x WD Blue - 1TB, Když budu mít můj SSD v SATAIII + WD Blue v SATAIII + WD Blue v SATAII, pojedou takto všechny 3 napojené disky bez problémů? O kolik by byl pomalejší WD Blue v SATAII, než v SATAIII?

díky moc,
uvažuji spíše WD Black kvůli záruce a StableTrac (PC mám přímo ve stole na kolečkách na kterém pracuji). Asi koupím u CZC.CZ protože je poblíž, jenže jsem už u www.czc.cz měl problém se zárukou, když jsem vrátil produkt neměl jsem peníze ani produkt.
ještě uvažuji nad tím jestli by nebylo lepší koupit 1TB WD Black -> na programy a hry + 1TB WD Red (nebo WD Green) -> na fotografie a k ukládání ostatních souborů. Co myslíte vy?

Jeden Black 1TB a jeden RED 2 TB nechci, protože bych to měl asi zbytečné. Za necelé tří roky jsem využil jen něco kolem 1 TB a to jsem s místem moc nešetřil, potřebuji tedy minimalně 1,5TB, proto chci raději 2TB pevný disk. Taky by to takhle vyšlo o něco dráž než si mohu dovolit.

no dobrá to vám jen jsem se ptal jestli nevznikne pravděpodobné porucha spíše u většího HDD než u menšího. Ale když bych vzal 2 menší tak zase vznikne větší procento že 1 z nich je ten s tou chybou.
ptáme jen proto, že my bylo řečeno Odborníkem v servise před lety že čím větší HDD tak tim spíše se porouchá. Zajímalo by mě jestli toto platí i v dnešní domě mezi 1TB a 2TB HDD. dříve (tak před 5-7 lety) mluvil o 500GB hdd.

WD Black uz radeji nekupuju, mam na ne smulu a furt mi to odchazi, tolik k tomu, ze by sis proti Seagate polepsil. Nicmene ta 5 leta zaruka je prijemna, musis vedet ty, zda se ti to vyplati dat vic penez a mit tu zaruku, ja byl u jednoho, ktery odesel po 4,5 letech hodne rad, ze tam ta 5 leta zaruka byla. :-)
Jinak u CZC je to nekdy nahoda na koho narazis u reklamace, pokud mas spatne zkusenosti nakupuj u Alzy.

Ja prave zacal nakupovat disky u Alzy a teda vzhledem k me smule na WD i reklamovat a pokazdy mi to vymenili kus za kus okamzite nebo hned potom co naskladnili novy, samzorejme jsem tam prisel s vypisem z Data LifeGuardu, takze bylo jasny, ze je to vadny.
Takze koukam, asi i dalsi komponenty budu radeji nakupovat u Alzy, jestli se ten CZC zhorsil jeste vic nez co vim sam.

No já tam beru pořád ovšem jsem tam nikdy nic nereklamoval,teď jsem tam objednával známímu WD Blue 1 TB tak doufám že bude OK (v komentech je tam zajímavé jak někdo koupil 3 kousky dva se dosr.. hned třetí do druhého měsíce tak doufám že si vybral Černýho Petra za všechny :-),na Alze ho maj o osm pětek dražší což pak kdyby jsi stavěl sestavu dohromady může dělat litr a víc což je pak věc druhá...

Tak co byste mi teda doporučil za pevný disk pro moje využití? WD Blue nebo jiný než WD? Raději 1x 2TB, nebo 2x 1TB s mému SSD (120GB)? HDD nebo SSHD?
Musím říct ze se starším 1TB WDčkem mám dobré zkušenosti. Bracha si koupil před víc jak 5 lety a jede mu stále bez problému, PC používá každý den někdy běží i 24 Hodin v kuse. Myslím že to byla taky ta modrá edice, ale nejsem si jistý. Má to rozdělené na 2 oddíly, z toho jeden je systémový.

Takhle to brát nemůžeš mě jede ca5 let v Pc Samsung SpinPoint F3 - 1TB, ale co jsem četl tak dosti lidem chcípnul hned po záruce nebo během ní a když jsem ho tenkrát kupoval tak se zrovna sral... WD jak na běžícím pásu.Nejlevněji tě teď vyjdou 2 x Blue jestli prachy neřešíš tak up ten Black 1TB + RED 1-2TB nic lepšího nevykoumáš...

dobře díky ještě nad tím popřemýšlím.
To s těma HDD chápu jak si brácha kupoval PC (před 7 lety) tak měl stejné 2x 500GB jenže se mu jeden rozbil (najel jen občas) a proto si před 5 lety koupil to WD 1TB. a ta druhá 500GB mu jede pořád (7let). V servisu akorát napsaly že to byla jeho chyba, že měl ty HDD u sebe, takže se mu přehříval. Ten Druhý mu daly teda víc od sebe a zabudovali mu dopředu chlazení na ty HDD.

HDD mi blbnul delší dobu, měl jsem problémy s načtením uložených dat na jednom oddílu, po instalaci Windows 10 se mi ukazovalo abych udělal scandisk. Po udělání scandisku mi 1 ze 4 oddílu přestal načítat a je nutné udělat Formát oddílu nebo HDD jinak to vyřešit nejde. Jenže mi zbytek HDD některé soubory nechce načíst protože jsou uloženy asi na nečitelných místech disku.
HDD chci koupit proto abych před formátováním mohl na něj překopírovat zbývající funkční soubory, které bych mohl v budoucnu potřebovat. A též Hlavně proto že nevěřím tomu že po zformátovaní pojede bez problému.

Urcite, navic vsechna data o ktera stojis mas mit na dvou discich, takze po koupi noveho a zpozdenem odzalohovani toho co zbylo, udelej test utilitou od Seagate a pokud z toho vypadne vadny disk, tak kup hned jeste jeden na zalohy, pricemz ten druhy zalohovaci muze byt i ten nejlevnejsi co je (Seagate 7200.14 nebo WD Green).