Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký pevný disk?

Dobrý den,
Po instalaci Windows 10 se mi udělal scandisk a rozbil se mi 2TB HDD. Takže hledám vhodný HDD, nebo SSHD, ale nevím podle čeho si mám vybrat.
PC používám především na práci s programy (Autodesk, Catia, Foto programy, MS office, atd...) do školy, na filmy a občasné hraní (i náročné hry) tak 2-4x týdně. PC běží téměř v kuse (přibližně 16-20 hodin denně od pondělí do pátku), nejsem jediný uživatel.
Potřeboval bych 1,5 - 2 TB. Chtěl bych buď 2x 1TB ale mám volný jen 1x SATA III v druhem mám SSD (120GB), SATA II (pomalejší) mám volné 2, nebo 1x 2TB, nevím co by bylo lepší. Potřeboval bych aby byl hlavně kvalitní (dlouhá životnost) a rychlý. Cenu HDD počítám kolem 2-2,5 tisíc Kč, nechtěl bych o moc dražší max kolem 3000 Kč.

Děkuji za jakoukoli radu co se týče výběru výběru HDD popř. SSHD.

Pokuď to pomůže moje PC sestava:
Název základní desky: Asus P8H77-V LE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Typ CPU: QuadCore Intel Core i5-3470, 3500 MHz (35 x 100) -> Originál takt CPU: 3200 MHz, přetaktování: 9%
Pracovní paměť: 16337 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) -> 2x Kingston 8 GB DDR3-1333
Grafický adaptér AMD Radeon HD 7800 Series (2 GB) -> Podporuje DirectX 12.0

Nějakou jinou variantu by jsi neměl? To je přímo ten HDD který jsem měl necelé 3 roky a rozbil se mi. Problémy jsem měl s nim od novoty (listopad 2012)
Z AIDA64 -> Disková jednotka: ST2000VX000-9YW164 ATA Device (2000 GB, 7200 RPM, SATA-III).
Koukal jsem spíše na Pevné disky od WD https://www.alza.cz/jak-si-spravne-vybrat-disk-wd- art8074.htm, ale nedokázal jsem si vybrat ten WD Black je příliš drahý a WD Blue má jen 8MB cache, apod.

Ano, systém mám na SSD.

WD Red - 2TB, byl by dostatečně rychlý? Má méně otáček 5 400 ot/min to by asi vadilo v rychlosti. Instaloval bych na to hry a většinu programů. Zdá se mi spíše jako kdyby měl sloužit pouze k zálohovaní. I když je určen k úložišti NAS tak v PC pojede asi stejně jako normální HDD, nebo ne? Líbí se mi na tom odolnost proti výpadků proudu.

WD Black - 2TB, má jen 2 plotny a velkou hustotu zápisu bude určitě kvalitní co se týče častého používáni a životnosti?

2x WD Blue - 1TB, Když budu mít můj SSD v SATAIII + WD Blue v SATAIII + WD Blue v SATAII, pojedou takto všechny 3 napojené disky bez problémů? O kolik by byl pomalejší WD Blue v SATAII, než v SATAIII?

díky moc,
uvažuji spíše WD Black kvůli záruce a StableTrac (PC mám přímo ve stole na kolečkách na kterém pracuji). Asi koupím u CZC.CZ protože je poblíž, jenže jsem už u www.czc.cz měl problém se zárukou, když jsem vrátil produkt neměl jsem peníze ani produkt.
ještě uvažuji nad tím jestli by nebylo lepší koupit 1TB WD Black -> na programy a hry + 1TB WD Red (nebo WD Green) -> na fotografie a k ukládání ostatních souborů. Co myslíte vy?

no dobrá to vám jen jsem se ptal jestli nevznikne pravděpodobné porucha spíše u většího HDD než u menšího. Ale když bych vzal 2 menší tak zase vznikne větší procento že 1 z nich je ten s tou chybou.
ptáme jen proto, že my bylo řečeno Odborníkem v servise před lety že čím větší HDD tak tim spíše se porouchá. Zajímalo by mě jestli toto platí i v dnešní domě mezi 1TB a 2TB HDD. dříve (tak před 5-7 lety) mluvil o 500GB hdd.