Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace pro vice uzivatelu zaroven

Ahoj, naprogramoval jsem mensi utilitku, kterou chci dat k dispozici na net. Nedari se mi ale zjistit, jak ji nainstalovat z admin uctu na vsechny ucty na pocitaci najednou. Pouzivam instalator inno setup 5, myslim ale, ze to bude spis zalezitost zapisu do registru nez instalatoru. Potrebuji zkratka zapsat urcita data do uzivatelskeho registru (HKEY_CURRENT_USER) kazdeho uzivatele windows, a to jednak do samostatneho klice pro muj program, a jednak do windows/currentversion/run event. runonce. Kdo vite, jak toto zajistit, poradte mi prosim. Diky moc

Co konkrétně chceš nainstalovat všem uživatelům?
Zástupce na plochu? Pak použij profil "\Documents and Settings\All Users".
Registry? Pak to dej do HKEY_LOCAL_MACHINE

Pokud spolecny RUN, pak to prijde v regitrech do Run pod HKLM.
RunOnce se pouziva na uvodni spusteni programu - napr. registraci sluzby. Nema smysl to cpat vsem uzivatelum. Program by si mel zajistit, zda je pod konkretnim uzivatelem spusten poprve (treba neni zatim zapis v registru v HKCU) a odle toho se zachovat.

V HKEY_LOCAL_MACHINE to bylo predtim a byly s tim problemy. Uzivatel bez admin prav tam nemuze zapisovat a myslim, ze mi neslo ani cteni. Pokud by to bylo na HKEY_LOCAL_MACHINE a az po prihlaseni by se to ulozilo do HKEY_CURRENT_USER (pokud by teda slo aspon to cteni), tak to stejne neresi odinstalaci, pri ktery to chci smazat ze vsech korenovych adresaru...

HKLM cist samozrejme jde i pod uctem USER, musis ovsem pouzivat metodu pro cteni, napr. OpenKeyReadOnly nebo nastavit Access v OpenKey jen na cteni, jako vychozi je i pristup pro zapis a pak to spadne na chybu.

Normalni programy to resi nasledovne:
program instaluje admin, takze program muze zapisovat kam potrebujes
program odinstalovava admin, takze program muze mazat, co potrebuje
Do HKLM si program ulozi spolecne nastaveni, personalni nastaveni uzivatele se ulozi do HKCU

tento installer neznám, nicméně, pokud to neumí sám o sobě, budeš muset iterovat přes všechny HKU a přidat to do všech uživatelských účtů a zároveň i do default profilu (tj. tam, kde si případný nově vytvářený profil vezme úvodní nastavení). Dalším řešením by mohlo být pak vytvoření defaulní konfigurace po prvním spuštění uživatelem...

Pokud mohu doporučit, přejdi na installer, který to umí. Jinak tleskám, toto je na 100% správný přístup jak implemenovat nastavení do registrů.