Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vše ohledně mobilu.

Ahoj,
Asi blbý nadpis ale nic jiného mě nenapadlo chci se zeptat na pár věcí
1. Chci se zeptat jestli nové lumie (Microsoft) který odkoupil vše od Nokie tak bude pořád mít optiku Carl Zeiss? Nikde sem to nenašel jen že mám aplikace lumia camera
2. Procházel jsem stránky lg a je tam napsáno že n vypáleny display není záruka..
Jen mě zajímá co když budu mít třeba půl roku stejnou tapetu? Jde například o flex 2 nebo amoled u samsungu
3. Kdy bude zase nějaka konference kde se představí novinky? Mám namysli třeba jak bylo v Barceloně
Zatím sem viděl z5 od Sony ale třeba se těším na nové lumie
Díky moc za odpověďi

2. Stejne jako se vypali LCD displej, kdyz bude trvale zapnuty s jednim nemenym obrazem, tak se to stane i u AMOLED. Rozdil je v tom, ze LCD proslo dlouhym vyvojem a za tu dobu se to povedlo znacne omezit a dobu prodlouzit. AMOLED je novejsi technologie, takze tam to neni tak vybrousene. U AMOLED je navic nevyhoda, ze modra barva ma nejnizsi zivotnost (10x mensi oproti ostatnim barvam) a potom zacne ztracet na intenzite. Takze je dobre nemit tapetu modrou.
V praxi mam Samsung Omnia II s AMOLED, kupoval jsem ho pred 6 lety, z toho byl intenzivne pouzivan 3 roky, ted uz jen lezi v supliku, ale displej neni vypaleny a barvy se mi zdaji stejne dobre jako na zacatku pouzivani, asi tam nejaky pokles kvality bude, ale je neznatelny.
Z toho teda plyne, ze si nejake starosti ohledne AMOLED delat nemusis, zivotnost smartphonu je mensi nez omezena vydrz displeje.

3. Novinky se obvykle predstavuji v unoru v Barcelone (casto i predvyrobni vzorky, realna dostupnost je behem jara az leta) a potom ruzne behem podzimu, vyrobci se snazi nasadit nejakou novinku tak, aby tim pokryli svou sanci prodat s blizicimi se vanoci.