Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé nabíjení z USB portu (0,11A) - nový Samsung S5 mini ???

Ahoj všichni!

Problém:
kolegyně tvrdila, že jí přes kablík z USB portu počítače HP nabíjí mobil šíleně pomalu, tak jsem to "proměřil" USB doktorem http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0& _nkw=charger+doctor&_sop=15 a opravdu, na jejím počítadle to při nabíjení bere jen 0,11A - z kteréhokoli USB portu !
Jiný mobil Sam S3 mini si ze stejného USB přes stejný kablík vezme svých běžných 0,42A, to je už snesitelné.

Na některých počítačích už ten její S5 mini nabíjí 0,4A, takže je to problém konkrétního počítače zdá se (resp. dva se tak chovají).
Ty dva počítače, co S5mini nabíjí pomalu, tak žádné jiné problémy s USB nemají.

Může to být nějakým nastavením ve win (W7) ?
Lze to nějak pořešit, nebo prostě tomu (těm) dvěma počítadlům S5mini nechutná?
Poraďte!

zajímavá aplikace.

Ale dotaz byl spíš směrován na to, proč ostatní "chytré telefony" které tady mám po ruce si z běžného USB vezmou obvykle kolem 0,4A, a tahle S5mini (z těch dvou HP stolních počítadel) jen 0,11A - jestli by to mohlo mít nějaký rozumný důvod (? nastavení windowsů, nastavení mobilu ?)

Já bych to napřed zkusil nabíjet z normálního zdroje 5V, jestli se to bude nabíjet rychle, nebo též pomalu. A také bych věnoval pozornost USB kabelu, aby to nebyla nějaká tenká potvora s ještě tenčími drátky (a tudíž s velkým odporem). Třeba jsou ty nabíjecí obvody v telefonu natolik chytré, že jakmile zaznamenají pokles napětí, tak sníží odebíraný proud, aby nedošlo k přetížení (udělat to není vůbec žádný problém, tak bych se ani nedivil, kdyby to tak bylo).

Ono to moze zavisiet od urovne na datovych pinoch podla toho sa fon moze rozhodovat.
Ale v tvojom pripade to moze aj zavisiet od tolerancie napatia (zmeraj presne napatie kolko mas na tych roznych veciach), plus na tom meradle prudu vznikne tiez nejaky maly ubytok, a ked napr. povodne 5V bolo 4.9V a minus ubytok na meradle telefon si povie ze napatie moc kleslo tak ze nebude zrat viac. Ked nejake PC ma 5.1V tak si telefon povie ze moze zrat viac lebo este to nekleslo pod 4.8V apod. Proste nieco take.
5V na USB ma dovolenu toleranciu tusim 4.75-5.25V alebo tak nejak. fon s tym moze mat problem ak to napatie je nizsie a fon navrhoval debil.

Opravdu, pokud si dobre vzpominam, tak ty dva pocitace maji na usb 4,9 V (mereno taky doktorem), ostatni 5,1.
Jeste dva dalsi telefony s tim nemaji problem, tenhle samsunt je vybiravejsi/opatrnejsi/presnejsi. Jenze holt kvuli tomu za celou prac dobu mu pribyde jen asi 20% - bida.