Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zrušit přihlašování PC s Windows7 do domény a zapnout pracovní skupinu?

Jestli je tu někdo, kdo to rozlouskl prosím pomoc, já na internetu nic rozumného nevygoogloval a nechce se mi to instalovat všechno znovu.
Bohužel všechny rady k problému na internetu selhaly (řešil jsem tento problém...), tak jsem pak zkoušel už všechno možné, až jsem nakonec na serveru smazal (nefunkční) záznam k tomuto počítači v Active directory.
To samozřejmě nepomohlo, takže teď můžu nastartovat akorát v nouzovém režimu bez sítě, kde se ovšem ve vlastnostech počítače ke změně režimu práce doména/pracovní skupina nedostanu.
Není nějaká možnost jako to vypnout z příkazové řádky, nebo zásahem do registru?

1. přihlásíš se k počítači pomocí lokálního účtu
2. odebereš počítač z domény - standardně vlastnosti Tohoto počítače / Název počítače.
3. Restart
4. přihlásíš se lokálním účtem
5. přidáš počítač zpět do domény - bude nutné heslo lokálního admina.

Tím, že jsi v AD odebral účet toho počítače jsi ničemu nepomohl, právě naopak.

Tak jsem to nakonec s pomocí tohoto minulého odkazu zvládl (předtím jsem ho nedočetl do konce).
Kupodivu pomohlo povolit Administrátorský účet, se kterým jsem se i bez připojené domény nakonec přihlásil a mohl doménu odebrat.
Díky za ochotu, problém byl, že jsem neměl lokální účet správce, přes který bych se mohl přihlásit, dokud jsem si nepovolil toho Administrátora.