Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr počítače pro programátora

Zdravím, nyní studuji na IT střední škole, do budoucna se jistě chci živit programováním. Chtěl bych nějaký stolní počítač, který mi vydrží co nejvíce let, bude na něj v pohodě plynule běžet vývojářské programy (Android studio, Netbeans, Eclipse apod...), střih videí (např. Pinnacle studio) a občas i nějaká ta náročnější hra (např World of tanks). Měl by se dát po hardwarové stránce upgradovat. Koukám po tomhle: dell-xps-8700-d2312576.htm
Jaký máte na něj podle popisu názor? Dell jsem nikdy neměl, takže nevím, co od něj mohu očekávat. Cenová relace by byla někde okolo této částky, možná více. Předem děkuji, rybarada

Tak ja se v nove HW taky nijak zvlast neorientuju (ve smyslu co je na spici, co si s cim sedne, jaka cisla zrovna rulujou a kolik by co melo mit v jakem benchmarku a kdy to uvedou na trh i v Evrope) A presto se programovanim uspesne zivim radu let.

Ono na HW tam ani moc nezalezi, pokud potrebujes napriklad spolehlive replikovat databaze prez nespolehlive linky a delat systemy, co se o sebe samy postaraji, dokud opet nenabehne spojeni, at uz je to za minutu, nebo par mesicu ... jsou cele velke (a dobre placene) oblasti, kde "zdroju je az dost" a resi se uplne jine problemy, nez vykonnost.

Pokud to bude zvladat narocnejsi hry, tak to zvladne vyvoj SW/programovani levou zadni.
Ja vyvyjim na starem NB leta a naprosto bez problemu, v podstate staci i netbook, jan ma uz dost nepohodlnou klavesnici, tak pouzivam casto externi.
Kdyz jsem tu v jine diskuzi vyjmenoval, co mi na tom bezi (slo o to, ze pry na praci jsou potreba Windows, tak jsem se ptal, jak by tam vypadalo to, co na Linuxu bezne pouzivam), tak jsem byl osocen, ze do diskuze taham Centralni Mozek Lidstva proti "normalnim pocitacum"... netusil jsem, ze mam tak nabuseny Acer Aspire One s Atomem na 1.8GHz a 2GB RAM :) za 6.500,- ( http://www.czc.cz/acer-aspire-one-d270-28ckk-cerna _3/103949/produkt )

Tak asi taky zalezi na tom, jake prostredi a jaky OS pouzivas.
Ja mam Gentoo/fluxbox a spoustu veci delam primo ve vimu, protoze mi to tak nejlip vyhovuje.
Predpokladam, ze Windows 8/10 s Visual Studiem a milionem doplnku bude potrebovat vykonu podstatne vic, ale i tak by to melo byt podstatne min, nez "narocnejsi hry".

Pro programátora by byl nejvhodnější nějaký P2 300Mhz a malý disk cca 500MB s 128MB RAM max.
Nutí ho to tak tvořit programy rozumné (čti minimální) velikosti a s minimálními nároky na systémové prostředky.

Každopádně programátor by neměl používat nejnovější a nejvýkonnější počítače, protože cílová skupina uživatelů je určitě mít nebude. A základem by měly být pro něj procesory zn. Intel (ne tedy AMD - jedině, že by se specializoval na hry).
Takže raděj sháněj nějaký horší počítač.

Vzhledem tomu že se chceš živit jako programátor bys alespoň mohl vědět, že normální člověk si nekoupí značkový již složený PC ale postaví si vlastní. Tím bych započal tvou programátorskou kariéru.

Kup ten od M-Pola a dál nad tím nepřemýšlej, naklikej si to na czc.cz tam ti to i složej.

Pak je mnohem lepsi mit jeden na programovani a jiny na ty hry (a video).

Uz proto, ze pro ty hry budes sibovat se systemem jednim smerem, pro programovani opacnym a bude se ti to navzajem tlouct.

(Ne, ze bych nemel na novem NB jak programovani, tak hry, ale ja tam mam paralelne asi 9 systemu a multiboot, takze kazdy muze byt nastavany tak, jak je pro nej nejlepsi. Nekdo tu neco podobneho resil i pro Windows, ale abych tak rekl, tak se mi ty odpovedi a rady zdaly spise rozpacite, nez ze je to trivialni brnkacka. I kdyz je pravda, ze novejsim Windowsum uz taky houby rozumim, znam je jen z doslechu a jsem tomu nez rad.)