Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmenšení fotografií

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Ptřebuji poslat fotografie na internet, ale mají velkou kapacitu, tak bych je potřeboval zmenšit (kapacitně), ale bohužel nevím jak to udělat. Byl bych rád, kdyby jste mi poradili. Dík. P.

protože fotky po zmenšení mohou potřebovat kvůli ztrátě detailů doostřit, dělal bych to radši po jedné třeba v paint shop pro7 (shareware). nejdřív image - resize - % nebo rozměr, potom effects - sharpen - sharpen.
ale při běžném webovém rozlišení 1024*něco se s tím možná není třeba ručně párat - a irfan toto všechno umí i pro dávkovou konverzi: volba advanced = pokročilé možnosti.

Jak hromadně zmenšit fotky v Irfan View máš zde
http://krata.bubakov.net/tipy-triky-finty/navody/d_ konverze/d_konverze.html
Na web podle mě stačí menší než jsou běžné monitory, může u toho být třeba ještě odkaz na zobrazení původní třímetrové velikosti.
Osobně dělám náhledy 120px x něco a plnou velikost 550px x něco, na nějaké album (záleží, co děláš) to stačí bohatě a datově se to zmenší dost.

Já zmenšuji velikost obrázků v ACDSee, jde to udělat dávkově a na patřičný rozměr, nebo i na určité procento původní velikosti.
Zmenšuju tak některé fotky, kterých jsou mraky (takové ty opilecké akce na prohlénutí jednou za rok v rozlišení 1280x1024 stačí, stejně to nikdy vyvolávat nebudu). Nač skladovat fotky 0,5MB a více, když stačí 130kB.