Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava k běžnému domácímu použití

Ahoj všem,

chtěla bych Vás tady všechny požádat o radu co se týče vytvoření si domácí PC sestavy k běžnému používaní (internet, Office, filmy v lepší kvalitě a občasná práce s Photoshopem, či hraní jednoduchších her) tak, aby to byl počítač na alespoň trocha vyšší úrovni a bylo by možné s ním na HW stránce pak dál pracovat.

Dala jsem si dohromady (zatím jenom virtuálně) tuto sestavu:

Základní deska - ASUS H81M-K
(www.czc.cz)

CPU - INTEL CORE i3-4150
(www.czc.cz)

RAM - KINGSTON DDR3 HX316C10F/4 (4GB, 1600MHz)
(www.czc.cz)

GPU - Gigabyte GV-N730D5-2GI
(www.czc.cz)

SSD - KINGSTON SSD NOW V300 SV300S37A/240G
(www.czc.cz)

Zdroj - SEASONIC SS-350ET F3 350W
(www.czc.cz)

Skříň - ZALMAN ZM-T4
(www.czc.cz)

Je to všechno spolu kompatibilní? Myslíte, že v tomto případě je SSD dobrá volba a nebo zbytečné řešení?

Děkuji mockrát za rady :)

Nejde mi o šetření ale o to, že do toho prostě víc dát nechci, přijde mi to zbytečné, když ho zapnu večer po práci na 3hodiny kvůli seriálu, zprávám, či na něm spustím Sims a nebo jen upravím tabulku v exceli. Vše co chci je aby při těchto trapných úkonech nesekal a nebyl hlučný. Místo gigabyte třeba http://www.czc.cz/msi-r7-250-1gd5-oc/139149/produk t .. Díky za názor ale :)

Ale nebudu se zlobit, pokud by si uměl navrhnout sestavu, do menší skříně, s SSD pro OS, HDD alespoň 500GB, v procesorech se vůbec nevyznám, tak dokola tam sázím intel (o co horší je Intel Pentium G3258 od i3ky?) pokud je i3 zbytečný, tak vemu i to :D . s PCI.

Chci na tom:

- koukat na seriály
- využívat Office
- občas zapnout Photoshop a Sims :D

s hladkým průběhem

+ vejít se do 10.000,-

Děkuji O:)

G3258 neumí hyperthreading (tj "vidíš" jen 2 jádra narozdíl od virtuálních 4 jader u i3), naopak jde taktovat, např. na té Asus H81M-K, a to zatraceně dobře. edit: a má myslím trochu menší cache.

Takže pokud hraješ starší nebo jednovláknové hry (např. WoT), případně ti nevadí že v tomto režimu nebudou nejnovější hry hratelné na max (ale to by chtělo i výkonnou grafiku alespoň za 5-6 tisíc), pak je dle mých zkušeností G3258 optimální volba z pohledu cena/výkon.

edit2: na to co chceš je ta G3258 celkem vhodná. Jen bych přidal diskrétní grafiku (ale zcela určitě ne chcípáka od nvidie) a připlatil za kvalitní chlazení CPU (fera2)

tak když pominu prastarou výběhovou skříň a poněkud zastaralé chladiče, tak celkem jo, je to skoro totéž. (tohle frčelo tak před 2 roky). Za danou částku je limit celkem ve všech ohledech, a proto máš v návrhu to co tam je. S tím rozdílem, že třeba G3240 nejde taktovat.

Více asi nemá k tomu smysl se už vyjadřovat, vše podstatné už zaznělo.