Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s vypinanim PC, prosim poradte :(

Zdravim

Mam problem s vypinanim mojho PC, je uplne novy. Ide o to ze ked dam normalne vypnut svoj pc tak windows sa vypne, ale hardware bezi dalej, aj vsetky ventilatori v pc. PC sa neda vypnut ani power buttonom, jedine ho viem vypnut tlacitko na zdroji. Ked ho teda vypnem cez zdroj, tak pc sa nasledne neda hned zapnut, zapnem ho najskor tak po 20 minutach skor nie.

Poradte mi prosim, lebo som uz zufaly, neviem co s tym.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Procesor: Intel Core i5-4460
2,5 SSD 128GB ADATA SP920 PremierPro Series SATA 3,6 Gb/s
HDD: Seagate Baracuda 7200.14 1 trb s Advanced Format
Doska: AsRock H81M VG4 R2.0 Intel 1150 H81 1600 MicroATX
Zdroj: Seasonic S12II 620 620W 80 Plus Bronze
Grafika: Gigabyte Radeon GV R939G1 Gaming-8GD 8GB
Skrina: Zalman Z9 Design III1c
Pamat: Crucial 8GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 Ballistix Sport

Kdo to PC skládal? Kdo instaloval systém a ovladače?
To PC už někdy jelo normálně, alebo je to v takovém stavu od složení/instalace?
Zkontroluj připojení jednotlivých HW prvků (vytáhnout/znovu zasunout).
Zátěžové benchmarky CPU, GK, RAM, SSD, HDD proběhly?
Zkoušel jsi reinstalovat OS + všechny ovladače (chipsetem napřed)?

0.1 Ked nejde pocitac vypnut a potrebujes odist z domu/zo skoly > podrzat tlacidlo na skrinke vypnutie pocitaca/off/on asi 3-5 sekund pocitac sa vypne a ked ma neulozene data. Pozor ak mas neulozene data/hru pocitac nema cas to ulozit a vypne sa aj tak!!!
0.2 Kratkym stlacenim iba "klik" na skrinke by sa mal Comp vypnut sam aj s obrazovkou "Shutting down"/"Odhlasujem"

1.0 V biose (modra obrazovka pred nacitanim Operacneho systemu z mnoho moznastami nastaveni) je aj moznost Power/ACPI management alebo Power On by button, teda pocitac sa pyta ako ma reagovat po stlaceni tlacidla na Skrini. Zial Nastavenia sa lisia podla vyrobcu dosky a pouziteho biosu.
1.1 Nemen tam radsej nic len Nam povedz ci tam mas "Soft Off", alebo "Power off by button" moze to robit problemy.

2. Vo windows (neviem aku verziu mas ale je to asi jedno od Win 3.1 az po Win7 novsie nepouzivam)
2.1 Win Xp Pro > Prave tlacitko na ploche > Properties/Nastavenia > Screen Saver > Dole je button/tlacitko "Power"
2.2 Pod tlacidlom "Power" je na vyber > Power Schemes/Alarms/Power Meters/Advanced/Hibernate
2.3 Vyber Power Schemes/Schemy napajania a uvidis dole ramcek s tromi okienkami: When i close the lid /When i press the power button /When i press the sleep button
2.4 Vyber "When i press the power button" > a oznac > Shut down (v tvojom pripade tam asi bolo "Stand by")

3. Vo Win Vista az Win7 je to myslim pod: Control panel > Power Schemes alebo Power Management a postup je rovnaky.

4. Zaver > Pozor niektore vykonnejsie/herne/HiTech PC ATX zdroje (+500W az 1000W) maju funkciu chladenia zdroja alebo Motherboardu (to aby si nevypol po hrani hry hned pocitac a sposobil teplotny sok komponentom, grafike, procesoru v skrinke) teda ze moze sa ti zdat ako uzivatelovi, ze pocitac sa akoby sam znovu zapol. Zdroj necha bezat len ventilatory a vychladi suciastky na izbovu teplotu az potom sa vypne uplne.

Téměř jistě je to zdroj (a s menší pravděpodobností deska) - těch 20 minut před úspěšným zapnutím je téměř "jasných".

Zkus si půjčit jiný zdroj (stačí jakýkoli, v nejhorším případě vytáhneš grafiku, pak to utáhne i 350W noname). Případně svůj zdroj otestuj v jiném PC.