Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU nebo GPU

Hello, rozhodl jsem se dát peníze do vylepšení PC, ale nevím, jaké komponenty obměnit. Stávající sestava je AMD FX-6350+GTX660+ASUS M5A97 Le R2.0+12GB Kingston HyperX Genesis 1,65V, Buď to bych koupil toto: kody , procesor by mohl být i i7 4790, kdybych prodal komponenty za 3000, a nebo novou GPU, a to buď AMD R9 380, nejspíš od MSI, nebo GTX970, také od MSI nebo EVGA, ale u té nevim jestli by mohla využívat plnej výkon kvůli CPU. Ptám se, jelikož nevím, jak už jsem psal, jakou "sestavu" koupit.
Děkuju za odpovědi

Coze chces vlastne vedet?

Soucasna sestava je pouzitelna a optimalni na vsechno. Pokud dokoupis dle tveho vyberu desku + procesor + pameti zvysis procesorovy vykon, pokud dokoupis novou grafickou kartu, zvysis graficky vykon. Preci musis vedet sam, co potrebujes. Jestli honis benchmarky nebo proste chces zvysit vykon pocitace celkove, kup jak desku + procesor + pamet, tak i novou grafickou kartu.

S vyberem je trochu potiz, R9 380 od MSI je levna a kvalitni karta, ktera si poradi na fullHD s vetsinou her, GTX970 rovnez od MSI je o poznani drazsi a take kvalitni a poskytuje uz docela ultimatni vykon, pokud teda nechces hrat na frkulinskych 4K. Podle meho se jedna o dve nejlepsi karty v soucasne dobe v pomeru vykon/cena, musis sam vedet kolik do toho chces vrazit a jak az moc vykonou kartu potrebujes.

Jeste poznamka k pametem: Co na pocitaci delas tak super narocneho, ze potrebujes 16GB RAM? Ptam se proto, ze krome serveroveho a pracovniho vyuziti neznam nic co by vyuzilo vic jak 8GB pameti, vlastne spis 4GB, ale davam do PC 8GB, aby byla rezerva do budoucna.

Tak desku + procesor + pamet + grafickou kartu bych koupil rád, ale mám asi tak 11 000, a jelikož koupě notebooku padl, tak jsem se rozhodl vylepšit PC. 16GB, protože teď mám 12GB, a rozdíl v ceně mezi 8GB a 16GB není nějakej extrém. Mám i rozjetý streamování, a budu pracovat s programama jako Cinema 4D, tak jsem doufal, že změna procesoru na Intel, by mohla být dobrá.

U DDR3 pameti si pohlidej, aby mely napeti 1.5V, nekdy je vyssi a to je pak spatne. Jinak Kingston nic moc pameti, pokud ale splnuji tech 1.5V, na tom odkazu to nepisou, tak je klidne vem. (Kdyz koupis nove pameti, tak je treba stejne nechat bezet na PC pres noc memtest a zkontrolovat si, ze jsou OK, kdyz ne, tak reklamace nebo vraceni bez udani duvodu do 14 dni.)

OK, viz. M-Pol. Snad jedine, protoze pises o praci s videem, nechces trochu prisetrit a jit do Skylaku, melo by to hardwarovou podporu pro enkodovani do HEVC, DDR4 pameti, akorat na cenove prijatelnejsi netaktovaci i7 (podobna cena jako mas ted od M-Pola ten Xeon) bys musel pockat, jeste porad netaktovaci procesory nenaskladnili, pocitam, ze to jeste tak mesic dva bude trvat.

Dnes jsem objevil, že už se prodává Intel 6.generace - i5 6600K, tak jestli se nim dá nahradit ten Xeon, doufám že HyperThreading nijak dneska pro mně ještě neuškodí na ty práce s videi, 3D prácemi a streamy, naopak to má 14mm výrobní procedura, jestli se tomu tak nadává. Pak vím, jaký tady je vztah ke Gigabytu, nevím jestli už u této generace to je OK, ale dá se použít tato deska: https://www.alza.cz/gigabyte-b150m-d3h-ddr3-d29197 34.htm#popis. Pak ještě jedna otázka, nenašel jsem chlazení na sc. 1151, dá se použít ten SilentiumPC Fera 2?

Nemyslel jsem to tak, že se odedneška začaly prodávat, ale že až dnes jsem si všiml že se prodávají. :-D Každopádně košík pěkný, ale ne v mojí ceně. Pokud do té doby nekoupím ten Xeon, tak se pokusím počkat na nové, ale děkuju.