Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Please obtain a license for this version of Bluetooth Stack for Windows by Toshiba!?

Asi před půl rokem sem si zakoupil notebook (fujitsu siemens AMILO Pro), vše pracuje v pořádku, až na BLUETOOTH, fungoval mi zhruba týden, od té doby jsem ho již několikrát přeinstalovával ale bylo to k ničemu, program s Bluetooth mám pořád ve svém počítači ale nefunguje a když ho chci spustit nebo když zapnu počítač, pokaždé to napíše: "Thank you for evaluating the Bluetooth Stack for Windows by Tosiba. The evaluation period has expired. Please obtain a license for this version of Bluetooth Stack for Windows by Toshiba." Nevím co mám s tou licencí dělat nebo co vůbec dělat, aby to začlo fungovat, podotýkám, že nejsem přes PC žádnej expert. Za radu děkuji komukoli... S pozdravem Richard

Máte si koupit licenci, bezplatné testovací období již vypršelo. Tento software je při použití třetí stranou (zde FS) licencován. Takže buď jste k tomu dostal licenční číslo, které jste nezadal, nebo si to opravdu budete muset zakoupit. Je ale důležité rozlišovat mezi ovladačem a obslužným softwarem. Onen sotware jistě není nutnou podmínkou pro použití bluetooth adaptéru!

http://aps.toshiba-tro.de/bluetooth/pages/toshiba/g eneral-information-pc-stack.html

Děkuju za ten odkaz, stáhl sem si z něj něco, co souvisí s bluetoothem a bylo určeno pro můj typ počítače, ale BT se mi stejně nerozběhl, ale i tak vám moc děkuju, že jste mi byl nápomocen, ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem Richard

já to zkusím upřesnit:

1. BT SW se může skládat až ze 2 částí: samotného driveru a tzv. BT stacku, který zajišťuje tzv. rozšířenou uživatelskou funkcionalitu, tj. např. mapování sériových portů, vytváření profilů apod.

2. moje zkušenosti jasně hovoří, že nejlepší BT stack je originál od MS, protože funguje korektně na multiuser PC (a dokonce i neadministrátorům), jeho největší "nevýhodou" (pro mě obrovskou výhodou) je standardní Windows GUI bez nějakých grafických výstřelků

3. postup je takový že:
a) odinstalujeme starý nefunkční BT stack
b) vysuneme/vypneme BT modul, případně restartujeme
c) systém detekuje nové BT zařízení (v OS by měly zůstat ovladače, pokud ne, je třeba je zajistit a nainstalovat). Toto zkontrolujeme v ovl. panelu systém -> správce HW (musí tam být uzel Bluetooth s jeho typickou ikonou)
d) v tomto okamžiku je automaticky použit výchozí MS BT stack, jeho ovládací panel se nachází na standardním místě, tj. v ovl. panelech, odkud se dá zatržením checkboxu natvrvalo přidat i do traye (doporučuju)
e) následuje standardní spárování MT/headsetu/PDA/apod. s PC pomocí MS BT stacku (když to rozklikneš, určitě to najdeš, jen je třeba zakliknout checkbox "zařízení je připraveno k rozpoznání" a projít klasického průvodce přidáním.

edit:
našel jsem tento luxusní manuál: http://www.blueradios.com/Microsoft_Bluetooth_Stack .pdf

Děkuju vám,stáhl sem si odsud ten SW do počítače...teď ale nevim,jak to všechno skombinovat,v správce HW pořád bluetooth nemůžu najít a navíc se mi pořád otvírá tabulka,že je rozpoznán nový HW a že mám nainstalovat od někud...

Nechci vás pořád otravovat,ale pokaždé, když teď zapnu počítač mi tam naskočí 2 tabulky: 1. je onen průvodce nevě rozpoznaným hardwarem a 2. je tabulka výstrahy nepovoleného přemístění systémové knihovny DLL v ní se píše:"Systémová knihovna DLL user32.dll byla přemístěna v paměti. Aplikace nebude pracovat správně. Důvodem k přemístění bylo, že knihovna DLL C:\WINDOWS\system32\HHCTRL.OCX zabrala rozsah adres vyčleněný pro systémové knihovny DLL systému Windows. Dodavatel knihoven DLL by měl dodat novou verzi"...děkuji za případné odpovědi...s pozdravem Richard