Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 100% používanosť disku - Lenovo y500

Zdravím,
mám notebook Lenovo y500, ktorého konfigurácia je i5 3210, 8GB RAM, 1TB HDD. Viac menej som s ním spokojný, využívam ho aj na hry, videoediting a podobne.

Jediný problém je, keď používanosť disku sa dostane na 100%, pričom mi v správcovi úloh píše, že nemá nejakú vysokú vyťaženosť (viď foto). Keď kopírujem niečo z flashky/SD karty do HDD alebo naopak, často sa stane že zozačiatku ide parádne na 30MB/s, no počase sa stane, že klesne na až 0 kB/s, či +- 500 kB/s. Nestane sa to vždy, ale dosťkrát sa mi to stalo v situácií, keď už som tú SD kartu potreboval. To je však len jeden problém. Počítač sa mi niekedy zapína aj 6-7 minút, (Win 8) a práve vtedy sa mi programy (google chrome atď) načítajú strašne pomaly. Disk má ešte 350GB voľného miesta, a párkrát zarok ho defragmentujem, čistím a podobne.

V čom by mohol byť problém?

foto: ldz

Ďakujem za rady.

co to je za hloupý screen? proč jsi uřízl názvy těch procesů vlevo, co ti vytěžovaly disk? teď si je běž hledat.

Počítač sa mi niekedy zapína aj 6-7 minút

zakázat všechny zbytečné procesy a cizí služby, co se nesmyslně spouští po startu. výpis v cmd.exe:

wmic startup list brief

po tvé péči to má systém asi za sebou:

párkrát zarok ho defragmentujem, čistím a podobne.

defragmentace se nikdy nedělá bez předcházející kontroly disku. častěji než 1x za rok je zbytečná.
a jestli do toho drbeš nějakými "cleanery", rovnou ten krám přeinstaluj, nebo obnov tovární nastavení.