Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s externí zvukovou kartou

Dobrý den,

mám externí zvukovou kartu KOMPLETE AUDIO 6. Instalace ovladačů a následná funkčnost byla 100%, ale jen do dalšího zapnutí pc.

Hned po spuštění windows bylo vidět, že nejede zvuk a systém ani žádné zvukové zařízení nerozpoznal.

Ovšem po vysunutí USB kabelu a jeho následném zasunutí systém okamžitě zvukovou kartu našel a zvuk začal hned fungovat.

Samozřejmě pouze do dalšího restartu kde se opět chyba opakovala. Tedy po každém zapnutí pc musím kartu odpojit od USB a znovu zapojit.

Když zvuk hraje, tak na karte svítí zelena kontrolka USB. Po novém spuštění PC kontrolka jen bliká dokud neprovedu již zmiňované odpojení a zapojení.

Zkoušel jsem ji připojit k jinému pc s naposto stejným systémem (WIN 7, 64bit) jestli není vadná zvukovka, ale tam vše fungovalo 100%.
Dále jsem zkoušel USB 2 a USB 3, ale to problém také neřeší.
Stahnul jsem nejnovější ovladače od výrobce, ale také nepomohlo.

PC je zcela nový, včera koupený. Intel Core i5, 8GB RAM, WIN 7 64bit

Prosím tedy o radu jestli jsou ještě nejaké možnosti co by s tím šlo udělat. Kdyby to nefungovalo i na tom jiném PC tak si řeknu že je chyba ve zvukovce, ale takhle mi to nejde do hlavy.

Díky

Chová se to, jako by se to neprobudilo z režimu spánku... - v Ovládací panely -> Možnosti napájení ->
Změnit nastavení schématu (aktivní) -> Změnit pokročilé nastavení napájení -> Nastavení USB -> Nastavení volitelného pozastavení zařízení USB -> zvol "Zakázat".

Jinak zkus ještě něco z tohodle:
1/Ve správci zařízení si rozklikni řadič USB, na kterým je připojena zvukovka a napiš, kolik požaduje mA (karta "napájení"))
2/Pokud máš po ruce aktivní USB 2.0 hub(s adaptérem), zkus zvukovku připojit přes něho.(ideální případ)
třeba něco takovýho:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007O0640A M1W5X

nebo
3/Odinstaluj driver a soft od zvukovky(bez zvukovky v USB)
4/Odeber ve správci zařízení všechny řadiče USB a nech je po restartu znovu zdetekovat.
- nezapomeň povypínat po startu W7 řízení spotřeby u všech řadičů USB(pokud se to znovu zapne)
5/Znovu nainstaluj driver a soft od zvukovky a připoj ji po instalaci do USB 2.0.(vedle PS/2 konektorů)

Z webu vyrobcu dosky nainstaluj ovladace pre chipset a pripadne aj pre nejake USB3/XHCI ak to tam je extra (je to tam extra - "Intel USB 3.0 Driver")
V BIOSe skus vypnut alebo zapnut USB legacy support.
Pripadne ak tam je aj nastavenie XHCI hand-off apod (pripadne to same pre EHCI), skus to prehodit.