Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno gtx 560 ti přehřívání jádra - chladič je studený

Čau, koupil jsem grafickou kartu MSI GTX 560 Ti s chladičem Arctic Accelero Xtreme II Plus. Problém je v tom, že v zátěži se během několika sekund teplota vyšplhá z cca 33°C (taktová je teplota v idle) na 90+°C. Tady je screen: prehrivani.jpg
Karta se podtaktuje, spadne ovladač, teplota spadne, obnoví se ovladač, teplota se vyšplhá hned na 90+° a tak pořád dokola.
Když šáhnu při teplotě jádra přes těch 90°C na žebrování, nebo na heatpipe chladiče skoro ihned u místa styku chladiče s jádrem, tak je heatpipe i žebrování úplně studené.
Když šáhnu zezadu PCB karty do míst, kde se nachází jádro, tak tam neudržím prst ani sekundu - je tam opravdu těch 90°C - tím chci říct, že čidlo ukazuje správně.
Chladič je nasazen správně, úplně doléhá (již jsem montoval několik chladičů na grafické karty a vždy bez problému správně). Nanášel jsem novou teplovodivou pastu - je jí tam akorát - pěkně úplně tenká vrstvička po celé ploše.
Takže podle mě je problém v přenosu tepla mezi jádrem a tím kovovým "krytem" co na něm je, na který se dává chladič. Co myslíte vy, je to možné? Mám zkusit zapnout kartu bez chladiče a šáhnout na ten "kryt"?

Promiň, ale ne, nemáš to správně. I kdyby byly všechny HP vyfouklé, tak čistě přenosem tepla _musí_ být stejně žhavá i základna chladiče doléhající na GPU a alespoň kousek HP které z něj vedou. Zároveň by grafika ustála zátěž ne jen pár sekund, ale aspoň minutu, než by se prohřála základna chladiče na 100°C.

tak problém se objevil znovu asi po 10ti minutách, co jsem napsal, že mám 55°C, protože jsem chladič sundal, že ho zkusím namontovat tak, aby nebylo tak prohlé PCB
to ovšem byla chyba, protože už od včerejška do teď zkouším asi miliontou možnost, jak dotáhnout šrouby, ale pokaždé se teplota strašně rychle vyšplhá na 90+°C
jak rychle se teplota dostane k cca 93°C (při kterých spadne ovladač) závisí na onom dotažení, někdy je to otázka 10 sekund, jindy 15 sekund, nebo 7 sekund, 12 sekund atd... při jednom dotažení se teplota držela na cca 80-85°C asi 10 minut, pak jsem to vypnul, protože to je stejně moc, ale nestoupalo to k těm 90+
opravdu tomu ale nerozumím, mám to dotažené úplně na maximum - karta je prohlá jak kočičí hřbet, styčná plocha chladiče je v úplném kontaktu s "krytem" jádra: IMAG0007.jpg
ale stejně na jádře je 90+°C a HP jsou úplně studené
vůbec to nechápu :-(

styčná plocha chladiče je v úplném kontaktu s "krytem" jádra

není. Kdyby byla, chladilo by to. Není potřeba to nějak extrémě dotahovat, ale obě dosedací plochy musí být dokonale rovné, dokonale čisté a dotýkat se po celé ploše. To se pozná nejlépe po sundání chladiče z otisku v teplovodivé pastě. Pasty se dává pouze nepatrné množství.

jaké tvoje rady ignoruji? jediná rada, kterou jsi mi dal, bylo to, že tam mám dát ty podložky a na to jsem ti řekl, že je to blbost, protože s nimi není styčná plocha chladiče v kontaktu s kartou
teď tam zkouším dávat různé matky a zatím nejlepší teploty jsem měl v heavenu mezi 70-80°C, takže budu zkoušet dál

Tak oživuji staré vlákno, protože jsem problém konečně vyřešil. Měl jsem pravdu: problém byl v přenosu tepla mezi jádrem a tím kovovým "krytem" (IHS). Po sundání IHS a nasazení chladiče přímo na jádro bez IHS jsou teploty v zátěži 50°C.