Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznám, zda pro můj 2,5'' disk bude v externím boxu stačit USB napájení?

Dobrý den, mám pevný disk 2,5'' Seagate Momentus 5400.2 nebo 3, 80 GB. Zajímalo by mně, jak poznám, zdali, když ho dám do rámečku, třeba tohohle http://www.alza.cz/externi-box-akasa-integral-ak-en p2n-bl-2-5-hdd-modry-d63179.htm, tak jestli budu potřebovat přídavné napájení, nebo jestli stačí napájení z jednoho kabelu USB, kterým potečou i data?

Shodou okolností tento disk v externím boxu (sice jiném, ale to je jedno) mám. Přídavné napájení nepotřebuje, jede naprosto v pohodě. Nepoužívám jej ale trvale (k práci), pouze na zálohy - nakopíruju na něj, co je potřeba... a odpojím.

Deska: ASUS P4C800 Deluxe, zdroj: jakási noname 500W (prý... ;-) )