Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučný zdroj

Ahojte ve spolek
Mám takový dotaz, nechal sem si poupravit PC trochu zlepsit.
Procesor: AMD FX(tm)-6300 Six-Core 3,50Ghz
RAM: 4Gb
Grafika: GeForce 210 1Gb
System: 64 bit

A muj problem je v tom ze kdyz spustim Pc tak par minut je ok ale potom se mi rozjede zdroj a je moc hlucny. Koukal sem do spravce uloh a Vyuziti procesoru nekdy je okolo 20% a nekdy az 45% a odber RAM 2.50Gb a nemusim ani nic delat na PC. Nikde sem neslysel jeste tak hucet PC. Jinak ESETem mam kontrolovany PC a viry mi to zadne nenaslo. Nechaval sem aj preinstalovavat Windows a ze zacatku to bylo docela v pohode ale kdyz sem si neco do PC zacal pridavat tak jako by se zblaznil. Poradi nekdo prosim, nevim ci sem zadal vsechny udaje ale nejsem nejakej profik. Predem dekuji

nj, kuličkový ložiska...

Měl jsem nový zdroj 750W a hučel od začátku celkem dost. Proti odběru mé sestavy byl naddimenzovaný, tak jsem tam bez obav vyměnil původní hučák za tichý větrák od Arcticu . Funguje cca 7let, kondíky ve zdroji jsou stále vpořádku.

Pokud máš sestavu s max odběrem podstatně nižším (zjistíš třeba pomocí http://www.voltcraft.cz/meric-spotreby-elektricke- energie-energy-monitor-3000.k125331 ), než je watáž zdroje, udělej bez obav to samé.

http://www.arctic.ac/eu_en/products/cooling/case-f an.html

Proboha, léčit potíže se zdrojem antivirem ... to tu ještě nebylo!!!
Prostě je ventilátor zdroje (pokud jsi si jistý, že to dělá ventilátor zdroje, může to totiž dělat kterýkoliv ventilátor v počítači) na výměnu, má vyběhaná ložiska. To se jim občas stává. Že je zpočátku potichu, tak to značí to, že se rozběhne na plné otáčky, až se počítač ohřeje.

Myslel sem jestli neni zasekany virama, tak sem si rikal ze by to melo vliv na procesor a ten se zahrival, tim padem by aj zdroj zvisil svoje otacky a musel jet na max ale vim ze tam zadne kraviny nedavam tak mi to neslo do hlavy. Sorry sem laik

Vidíš, a já jsem nasazoval Eset na mnoha, i pomalých, strojích, měl jsem možnost porovnat před a po - a nějaké pozorovatelné zpomalení jsem nepozoroval.
A k té anglicko-české zpotvořenině: Pochop, promlouváš k laikovi (tím domýšlivě nemyslím sebe) a ten tomu slůvku nemusí porozumět. Používání rádoby odborného slangu je typické pro osoby velmi málo poučené - a to ty přece ani náznakem nejsi.