Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Modra obrazovka smrti nejde zapnut pc

Dobry den mam windows 10 a vcera mi hodilo modru obrazovku a chybu ze critical process died no a nejde mi zapnut pc ako zapinam pc tak mi vyhodi logo windowsu a znova tu chybu a moznost restartovat pc alebo obnova systemu ... stretli ste sa s tym uz niekedy alebo nejaka rada ako to vyriesit ? mam presne tento isty problem ako v tomto videu tento rus watch za rady Dakujem

potrebujem minimalne jej zlozku odtial vybrat

- nabootuje se z flashky s libovolným systémem, ne kterém je správce souborů (záchranné cd antivir, live linux, hirens, ...) a cenná data se zachrání na externí disk.
- nebo se vytáhne disk, přidá jako druhý do stolního pc a zase vykopírovat data pryč (profil uživatele a jiné datové adresáře)

mne nejde ani cd dat do cd romky mne ho nenacita

za nefunkčnost mechaniky windows nemůžou, ta funguje po instalaci systému sama.
- čočku nečitelné mechaniky jde od prachu a mastnoty očistit isopropylem z lékárny, na nějakou dobu to pomůže.
- druhá možnost je softwarové znefunkčnění cd mechaniky ovladači virtuálních mechanik.

neslo ani nudzovy rezim nejde zapnut

že by přece jen systém rozdrbaný uživatelem?

W10 sice nepoužívám, ani nikdy nebudu, ale má údajně jednu potvrzenou "specialitu" hodnou své pověsti.
Aby si se dostal do nouzového režimu, musíš prvně nastartovat systém a nastavit to až tam a restartovat.....působivé v okamžiku, kdy systém nastartovat nelze...sebejistota MS v tomhle případě doslova zaráží

Nouzový režim se dá ale vynutit, pokud restartuješ PC v průběhu zavádění OS (v tvém případě ještě před tím, než to vyhodí BSOD). Mělo by to rovnou do něj po restartu naběhnout nebo zobrazit nabídku. (neověřeno)

Chyba znamená, že systémový proces/službu nezbytnou pro spuštění systému se nezadařilo načíst a systém proto nelze spustit.
tzn, že by se měla v ideálním případě vyřešit opravou systémových souborů.

Základem je tedy dostat se (nějak) do nouzového režimu a z příkazového řádku spustit:

sfc /scannow

- příkaz provede kontrolu systémových souborů a nahradí je v případě problému jejich původní kopií, uloženou na disku. Pokud kopie souboru na disku chybí, je potřeba ji ale zavést z CD, což bude asi u tebe problém...

Pokud se nezadaří, z pohledu funkčnosti OS nic jiného nezbude, než zprovoznit DVD mechaniku nebo koupit novou a ten shit buďto znovu nainstalovat (naformátovat disk,čistá instalace), nebo si nainstalovat raděj W7 nebo nejlépe XP a být o5 pánem svého PC.

ale problem je taky ze mne cd romka funguje :D len teraz akosi si povedala ze ked tam dam windows tak nic nenabehne :D asi pojdem ku svagrovi s tym diskom a hodim mu to do kompu a to prekopirujem a ako to vlastne funguje ? to mu zapojim do pc a mi to vyhodi ako flasku ? alebo ako sa dostanem k tym svojim veciam ? nikdy som to nerobil. a ten windows som skusal davat aj cez usb nejde tiez