Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventilátor na procesore.

Možno má niekto z vás vedomosť o tom či základná doska ASRock N68C-GC FX umožňuje zmenu frekvencie boxovaného ventilátora na procesore. Mám tam konštantnú rýchlosť 3516 RPM. Keď som dal na procesor ventilátor Zalman ktorý mení rýchlosť tak mi krátko po štarte vyplo PC aj opakovane.. Mimochodom pri spustení SpeedFan 4.51 mi nahlásilo : WARNING: bad Winbond($5CA3,$C1) identify (W83627DHG-P,W83667HG)

Problém je v tom ,že po namontovaní chladiča Zalman mi po štarte PC vypne PC do 10 sekúnd a pritom mám chladič dobre osadený aj s pastou. Ten Zalman po štarte zahučí pri otáčkach - teda ide a potom spomalí. je mi ľúto lebo ten chladič mi predtým fungoval na inej doske a procesore dobre.

Ked ten ventilator uplne odpojis, tak to nabehne?
Ked do konektora CPU fan zapojis povodny ventilator (nemusis ho montovat na CPU, len zapoj vetrak) tak PC funguje spravne? Ak ano tak si vlez do biosu a vypni si tam nejaku kontrolu otacok vetraku. Ak ne, tak si chladic nenasadil spravne, a vetrak s tym potom nema nic spolocne