Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neustálé zarovnávání ikon na ploše na levou stranu po spuštění systému

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak vyřešit problém s neustálým zarovnáváním ikon na ploše vždy když zapnu počítač. Mám je různě poukládané na ploše kvůli větší přehlednosti, ale když nanovo zapnu počítač, všechny jsou zase na levé straně pod sebou a už mě to otravuje.
Díky za tipy.

Dělám tohle:

Jinak jde o dve hodnoty v registrech, je potreba zkontrolovat co tam je a pokud tam je "%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll" tak to zmenit na "%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll", mozna bude problem s pravy ale v tom vlakne je vse popsano.

In regedit go to those 2 destinations

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188 -41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\
and
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0 c966feabec1}\InProcServer32\

Když starou hodnotu vymažu a nahradím novou, napíše my chybu...a to regedit spouštím jako Správce

Když to spustím vyskočí mi tohle: Nelze importovat: Do registru se nepodařilo úspěšně zadat všechna data. Některé klíče jsou otevřeny systémem nebo jinými procesy. Je také možné, že nemáte dostatečná oprávnění k provedení této operace. (Uživatelský účet mám nastavený jako Administrator).

Máš 64 bitové Windows 10 nebo 32 bitové?

Zrejme 32 bitové. Pak pouzij tento soubor:
http://pc.poradna.net/file/view/23749-oprava-rozlo zeni-ikon-na-plose-x32-reg

Dalsi moznost je, ze na tech klicich jsou nastavena prava, ktera znemoznuji jejich zmenu.
Muzes to zkusit v nouzevem rezimu, pripadne zkusit zmenit prava na klicich, o ktere jde:
HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188 -41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0 c966feabec1}\InProcServer32