Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záruční podmínky u routeru - poškození při bouřce

Dobrý den,
nedávno se mi stalo, že mi po zásahu bleskem v blízkosti paneláku odešly připojené porty na routeru Asus RT-N18U. Samozřejmě jsem to dal na reklamaci, ale obávám se, že mi reklamaci odmítnou.

V záručních podmínkách je uvedeno

(g) Poškození Výrobku způsobené externí elektrickou poruchou nebo jinou nehodou;

Nedá se to chápat pouze jako poruchou na el. síti? Případně, zda se nedá škoda vymáhat na UPC.

PS: omlouvám se za blbý dotaz, ale 2000kč mi nepřijde jako málo peněz za router (domácí využití), nad kterým bych jen tak máchnul rukou a vyhodil.

Obávám se, že na poškození bouřkou se žádná záruka vztahovat nemůže. Zjednodušeně řečeno, záruka se vztahuje na to, za co "může" výrobce. Blbý materiál, blbá výroba, to ano. Ale že to odpálí blesk? To je naprosto mimo kontrolu výrobce... Kdoví, jestli někde v návodu není uvedeno, že se to má při bouřce odpojit.
A bouřku lze chápat i jako "externí elektrickou poruchu" i "jinou nehodu".
A vymáhat škodu na UPC? Oni jako mohou za bouřku? :-?

Když se to řekne takhle, tak to zní dost blbě :-D ale měl jsem na mysli, že přepětí se objevilo na jejich rozvodné síti.
Když se nad tím tak zamyslím, tak bysme mohli zažalovat ČEZ za to, že nám shořela lednička :-D takže to berte spíš jako takový výkřik do tmy zoufalého muže.

Samozřejmě jsem si toho byl vědom a nic takového jsem neříkal, ale předpokládám, že když nefungujou pouze 2 LAN porty + WAN (které byly připojené v době bouřky), tak jim to v servise docvakne.

EDIT: router funguje, pokud by to někomu nebylo jasné - přes wifi se na něj normálně připojím a přes ostatní LAN porty také, potíž je v tom, že nejde WAN port, tudíž žádný internet.

Ked si to daval na REKLAMACIU tak si NEMAL nioc povedat a mal si len to povedat ze ti zrazu nefunguje tak ako ma.
Akonahle si povedal ze ti odisiel pomocou blesku tak ti nemusia uznat reklamaciu a mozes si to cvakat sam. Takze dufam ze si im ziadne detaily nehovoril... !? ask nie tak rob sa ako blby a nic im nehovor a povedz im ze to zrazu uz nefunguje...

Pravdepodobne ti to projde a vymeni ti ho, nicmene je to od tebe sprosty to davat na reklamaci.

2000kč mi nepřijde jako málo peněz za router (domácí využití), nad kterým bych jen tak máchnul rukou

Vidis a zdaleka nejsem tady na foru sam, kdo dal jeste dalsi 3.000Kc za UPSku, aby se nic podobneho nestalo. Nehlede na to, ze obycejna prepetovka bude stat do tisicovky a zabrani tomu taky.

Stalo se nám to stejné před cca rokem taky. Chtěli jsme to taky reklamovat, ale samozrejmě bez úspěchu. Maximálně nám byl zapůjčen jiný router na dobu než si koupíme nový. Ze zástrčky normálně vypínáme vše při bouřce takže to bylo vypnuto, ale šlo to ze sítě, a to nás nenapadlo. Teď už při bouřce trháme kabely i ze zdi.