Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Explorer.exe - 50% HT procesoru + prázdná plocha

Ahojte,
při pokusu otevřít nějakou složku se mi spustí další explorer.exe. Ten hlavní cca 20MB se zakousne a ten vedlejší cca 3MB taky... musím je oba "zabít" a spustit nový explorer.. to naběhne zase jenom prázdná plocha (tapeta jede, ikony ne)
Prosím o radu, jestli víte někdo o co de :-|
Vir to pravděpodobně není, mwav a hijackthis nic nenajdou

na slunečnici si najdi program starter - oňuchej s ním co se ti automaticky spouští po startu podle výrobců, zbytečnosti zakaž.
zkontroluj nastavení ie: z jeho menu - možnosti, nebo ovl.panely - možnosti ie - záložka programy - spravovat doplňky
jestli máš pořádný firewall, podívej se co ti komunikuje s netem a na které servery se tvoje windows obrací (u windows "firewallu" se hledáním nezdržuj)