Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Explorer.exe - 50% HT procesoru + prázdná plocha

Ahojte,
při pokusu otevřít nějakou složku se mi spustí další explorer.exe. Ten hlavní cca 20MB se zakousne a ten vedlejší cca 3MB taky... musím je oba "zabít" a spustit nový explorer.. to naběhne zase jenom prázdná plocha (tapeta jede, ikony ne)
Prosím o radu, jestli víte někdo o co de :-|
Vir to pravděpodobně není, mwav a hijackthis nic nenajdou

Nevím, co je hlavní a co vedlejší explorer. Ja mám jen jeden.
Problémy by mohl dělat spyware, doplňky, doinstalované do IE (Explorer a IExplorer uzce spolupracují) popř. nějaký vir.

Zkontrolovat počítač na viry a spyware (nejlépe v nouzovém režimu)
Zredukovat věci, spouštějící se po startu
V IE snížit místo na dočasné soubory internetu na asi 20MB (je to v nastavení IE)

Zkontrolovat velikost profilu (adresář \Document and settings\jmeno). Pokud je tam hodně souborů, mohlo by to dělt problémy. Hlavně podadresář Plocha. Tam bys měl mít jen odkazy, ne tisíce dokumentů a souborů

tak promiň... výraz "vedlejší" znamená, že se spouští další... jakoby to vyřadilo ten původní a spustilo jen určité věci v tom dalším.. Navíc když se pokusím otevřít ještě jednu složku, spustí se zas další.. n-krát 3MB + "hlavní" explorer.exe - 20MB
Viry jsem prošel spybotem, avastem, mwavem, hijackthisem. Nic tam není.
Mám spuštěných jen 15procesů + operu. Na ploše sice soubory mám, ale nemůžu protřídit, protože se tam nedostanu.

pruzkumnik
nastroje
moznosti slozky
zobrazeni
odskrtnout : spoustet okna slozek jako samostatne procesy

jinak jak doporucuji ostatni krapet pocitac procisti : vysypej kos,procisti profil,internet explorer,temp,dej vyhledat soubor Thumbs.db a vsechny je smazej (pokud mas v pruzkumniku povoleno zobrazeni skrytych a systemovych slozek a souboru)

na slunečnici si najdi program starter - oňuchej s ním co se ti automaticky spouští po startu podle výrobců, zbytečnosti zakaž.
zkontroluj nastavení ie: z jeho menu - možnosti, nebo ovl.panely - možnosti ie - záložka programy - spravovat doplňky
jestli máš pořádný firewall, podívej se co ti komunikuje s netem a na které servery se tvoje windows obrací (u windows "firewallu" se hledáním nezdržuj)