Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potrebuji schválit PC sestavu jestli všechny konponenty budou spolupracovat do 12k

Potřebuji se ujistit zda-li vše pojede jak má jestli zdroj bude dostačující jestli motherboard bude idealní jak pro procesor, tak pro grafickou kartu, a jestli je potřeba na procesor co jsme vybral koupit radějí nový chladič a když jo, tak jestli ten co jsme vybral je dostačující. Mělo by to na Alze vycházet do 12 000kč. Děkuji za odpovědi.

HDD: mám doma magnetický WD 320GB rpm nevím ale bude sloužit jen k ukládání dat typu fotky videa ruzné smlouvy a jiné kancelářské ptákoviny

SSD: SSD disk Kingston HyperX FURY SSD 120GB (sem přijde systém licenci mám free ze školy, a ostatní důležité programy)

Zdroj: Počítačový zdroj Eurocase 400W PFC (tady mě pak zajímá, jestli 400w bude stačit nebo radji šahnout po 500w nebo více?)

základní deska: Základní deska GIGABYTE 78LMT-USB3 (měla by podporovat konkrétně AMD FX procesory se soketem AM3+ takže by můj výběr procesoru a desky neměl být problém, ani co se týče grafické karty, ale stejně se chci ujistit)

ram : Operační paměť Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Blue Series gb

Procesor: Procesor AMD FX-6300 (četl jsem recenze typu super procesor, ale při větší zátěži se dost zahřívá, nebo že ten větřáček, co je v balení je hlučnější tak chci poradit jestli s tím nemá někdo zkušenost a jestli levný chladič co jsem vybral by stačil nebo ne viz. níže)
=> chladič: Chladič na procesor ARCTIC Alpine 64 GT (měl by byt i na am3+)

Grafická karta: Grafická karta MSI R7 250 2GD3 OC (zase.., bude ladit se základní deskou a procesorem? raději se ujišťuji...)

Skřín: Počítačová skříň C-TECH ARES černo-modrá (měla by být ok, ale potřebuju ujistit jestli to tam všechno bez problému půjde, mělo by, ale je to poprvé co si budu skládat PC doma, ve škole jsem to jen zkoušeliskládat, tak chci předejít problémům a ještě mě zajímá jestli materiál nebude rezonovat příliš- ocel a to že ve předu nebude usb3 už beru jen jako otázku pohodlnosti)

mechanika: LG GH24NSC0 černá nebo Samsung SH-118CB černá (to LG je vypalovačka, takže by to mělo asi být lepší než ta od samsungu ta jestli jsme to dobře pochopil slouží pouze ke čtení. je to tak?)

a jestli budu potřebovat nějakou kabeláž a je to jisté už teď, tak bych to mohl taky koupit raději rovnou.

Předem děkuji za odpovědi

nooo ono to je takový pokus vytřískat z mála co nejvíc a tu desku jsem třeba našel právě v nějakém levnějším seriově dělanem pc s tím procesorem :D takže pokus č.2, který je inspirovaným tím co mi tu ostatní radili:

Case: SilentiumPC Brutus S30

základní deska: ASUS A88XM-A - AMD A88X

Zdroj: Chieftec iARENA GPA-450S8 450W, bulk

grafická karta: ASUS GTX750TI-PH-2GD5 nebo MSI R7 250 1GD5 OC(tady ta levnjší pro mě lepší aby tam mohl být ten lepší procesor) (jestli máš nějaký navrh do 3000 +/- sem s ním prosííím)

procesor: AMD Athlon X4 860K a nebo ten podle benchmark o něco výkonější AMD FX-6300 (chladič: SilentiumPC Spartan LT HE922 )

paměti: Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR3 1866

SSD: Kingston SSDNow V300 - 120GB

mechanika: LG GH24NS černá Bulk

Jde o PC na běžnější používání sem tam nějaká hra nebo max ze srandy zašmátrání v premieře nebo afterech ale spíš jen běžné používání limit 12k, potřeboval bych pls i nějaké návrhy děkji :)

Pokud budeš chtít to FX-6300, tak si pořiplatíš nejen 1000kč za samotný procesor, ale ještě minimálně dalších 500kč za desku. Být tebou bych to nechal tak jak jsem napsal, protože ten rozdíl mezi tím Athlonem a FX není zase až tak velký (předpokládal jsem větší) a nemyslím si, že se to za 1500kč vyplatí.

Já bych to viděl asi takhle

Myslím, že se hodně ušetří na tom, že je to mATX. Snažil jsem se do toho zakomponovat i to SSD, ale nechal jsem tam i HDD. Samozřejmě HDD by šlo dát pryč a místo něho koupit chladič CPU, což bych doporučil. Dále jsem tam dal pouze 1x 4GB RAM, aby se případně dalo rozšířit do dual-channelu, teď to ovšem rozpočet nedovoluje.
Teď bych se chtěl zeptat např. M-Pola, jestli ta grafika není trochu overkill pro ten ubuhý Athlon?

díky za tip a odepsání:) co když to trošku předělám na toto:

Case: SilentiumPC Brutus S30

základní deska: ASUS A88XM-A - AMD A88X

Zdroj: Chieftec iARENA GPA-450S8 450W, bulk

grafická karta: MSI R7 250 1GD5 OC

procesor: AMD FX-6300 (chladič: SilentiumPC Spartan LT HE922 )

paměti: Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR3 1866

SSD: Kingston SSDNow V300 - 120GB

mechanika: LG GH24NS černá Bulk

HDD doma mám

Největší slabinou je naprosto nepoužitelný zdroj. Dej tam minimálně tohle:
http://www.czc.cz/chieftec-iarena-gpa-450s8-450w-b ulk/177709/produkt
Dále pak grafigu nahraď alespoň modelem s GDDR5
http://www.czc.cz/msi-r7-250-1gd5-oc/139149/produk t
věř tomu, že i když má jen 1GB, tak bude výkonnější než ta, co jsi vybral ty.
Také deska je z hlediska chipsetu již historický kousek a bedna je z tenkého plechu vhodného tak na konzervy od sardinek (bude ti rezonovat). Ten uvedený chladič pak není o moc lepší než BOX. Zvol minimálně toto:
http://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-lt-he922/139 158/produkt
Jinak ke zdroji budeš potřebovat kabel do zásuvky (230v) a pokud budeš připojovat HDD+SSD+DVD, tak zřejmě ještě jeden SATA kabel (u desek bývají většinou přibaleny 2ks).
FX-6300 pak podporuje DDR3-1866, která je za +/- stejnou cenu jako DDR3-1600.

díky moc za odepsání a rady :) a poprosil bych o schválení a kritiku na pokus číslo dva, který je inspirovaný radami od vás:
Case: SilentiumPC Brutus S30

základní deska: ASUS A88XM-A - AMD A88X

Zdroj: Chieftec iARENA GPA-450S8 450W, bulk

grafická karta: MSI R7 250 1GD5 OC

procesor: AMD FX-6300 (chladič: SilentiumPC Spartan LT HE922 )

paměti: Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR3 1866

SSD: Kingston SSDNow V300 - 120GB

mechanika: LG GH24NS černá Bulk

HDD doma mám