Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cloud na NASu

Zdravim,
planuju koupi noveho NASu, mam 5 let stary ZyXEL a ten toho moc neumi. Novy NAS by mel byt dvoudiskovy s podporou domaciho cloudu, tj. mel by umoznovat pristup a spravu dat z Internetu pres webovy prohlizec a pres mobil s OS Android / iOS.
WD nabizi My Cloud, ale ten se mi moc nezda. Co treba Synology?
Diky
C.M

Přístup k datům z internetu?
Patlátková administrace?

Ty tam asi nemáš moc důležitá data, že?

Jinak to nechápu celé. K datům bych přistupoval z netu jedině přes VPN a mobily podporují administraci přes http/https a práci s daty přes univerzální a spolehlivý CIFS (Android má ESfile Explorer3, jabkofóny mají podobné programy, např. FileBrowser - omezeny jsou však svou pitomou filozofií appjailu)

argumenty jsou stále tytéž. Racionální nedůvěra ke komerčním subjektům je na místě, ty totiž v první řadě potřebují "produkt" (co nejrychleji) a z hlediska klikachu "co nejjednodušeji", což se vzájemně vylučuje s bezpečností. O kvalitě kódu, lepeného někde v Číně nebo Indii vím taky své. Synology se svými upgrady, kde pokaždé něco rozeserou, je typický příklad lepiče, kterému to "nějak" funguje, ale který by reálným bezpečnostním auditem asi neprošel.

edit: a šašci z WD, to je banda hajzlíků, kteří před tebou zamykají a šifrují tvá vlastní data.

smysl to nemá - zařízení v defaultu je z pohledu uživatele nešifrováno, to probíhá jen na úrovni firmware. Navíc samotné NASy odmítají jiné disky než ty co tam byly (vlastní verze FW disku), takže nechodí ani jiné, větší, modely od WD z retailového prodeje. A naopak když odumře NAS, tak k datům na (jinak funkčním) disku se nikdo nedostane - podobnost s WD USB sračkami typu "my passport" je zřejmá. Navíc WD u svých starších NASů používá nestandardně nastavený filesystém, takže bez znalosti toho jak to fungovalo (tj. bez reverzního inženýringu původního firmware NASu) nemáš prakticky šanci byť jen ta data vidět - naposledy jsem to musel tahat přes FUSE.

edit: z mého pohledu to je prostě jen kurvítko.

Na jednu stranu mas pravdu, ale nemyslim si, ze je to zas tak spatne. Vse je otazka ceny, bavime se o cenove hladine par tisic korun, sice bych rad zabezpeceni na urovni NSA a blondaty on-site servis nahore bez, ale to asi za ty prachy nedostanu. Je to proste spotrebka.