Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rada ohľadom nákupu grafiky do staréhoPC/PC za 1000€

Zdravím

Potreboval by som prosím vás poradiť pretože som v rozpoložení čo ďalej.
Pár dní dozadu mi na mojom PC odišla grafika.

Moja zostava 5 rokov stará cca
Zdroj: CoolerMaster bronze 650W
Doska: ASUS pbh67-M
Grafika:ASUS 560GTX - nefunguje
HDD:Western Digital Green WD10EARS 1 TB 64 cache asi 5400RPM
RAM:6GB - 3x2GB Kingston KVR1333D3S8N9

Mám v hlave 2 možnosti tá prvá je kúpiť grafiku ktorá by bola o niečo lepšia ako tú čo som mal nech je to možné nazvať "upgradom" našiel som si niečo takéto:
https://www.alza.sk/gigabyte-gt-730-ultra-durable- 2-2gb-gddr5-d1774601.htm#popis

Ale čo som pozeral mala tá moja grafika šírku zbernice 256 a táto má iba 64 vôbec mi tie čísla nič nehovoria mohol by mi niekto vysvetliť o čo sa jedná. Poprípade vybrať podobnú alternatívu ? Na tej 560 čo som mal mi šlo MGS V na vysokých cca 40fps a tým že hrajem na PC hry ale nejdem žiadné bomby na ultra 60 FPS, by mi stačilo niečo takéto.

Druhá možnosť je si vybrať úplné nové PC , kedže na tom starom mi môžu odchádzať behom času veci a aby som nevyhadzoval peniaze zbytočne.

Ak zavrhujete prvú možnosť , mohol by mi niekto pomôcť vyskladať PC 1000€ (poprípade 1200€ ak by to bol markantný výkon)? Jednalo by sa ohľadom PC čisto na hry, bez OS, bez monitoru a asi nepotrebujem ani dvd mechaniku. Mal by som ho zas na nejakých 5 rokov.
Taký dotaz by som mal všade počujem že Nvidia je lepšia aj intel a že AMD je shit ktorý ževraj cez zimu zahreje a ešte aj viac elektriny spapá. To som ale počul viac menej z úst ľudí ktorí si kupuju hotové PC zostavy z eshopov a vedia akurát tak cracknúť hru . Je pravda že by som mal radšej v PC Nvidiu pre lešpiu orientáciu v PC ale nechám na vás odborníkov , ak bude pre mňa AMD lepšia vezmem si to k srdcu. Nevadilo by ak by som si nechal Windows 7 kvôli nejakému Direct XY ?

Dúfam že som to napísal správne podľa kurikula.
ďakujem za váš čas, Špek.

Ahoj , známy mi vlastne doporučil tieto stránky že sú tu "týpci" ktorí sa vyznajú v tomto. Ja som to tak pochopil , že tým že je tam i7 tak je to asi zbytočnosť keď ma videa nezaujímajú resp. ich tvorba či o čo sa jedná.

Dík že si to sem dal iba sa spýtam , sa ohľadom tej grafiky u nás na alza.skmajú túto len v názve je tam X znamená to niečo. Resp. či je to iný produkt.

https://www.alza.sk/msi-r9-390x-gaming-8g-d2705114 .htm?o=4

Ešte posledná vec by ma zaujímala , ten Eshop alfa.cz je seriózny? U nás alza ževraj je dobrá čo sa týka reklamácie apod. vecí. Kedysi tuším bol nejaký eshop want.cz alebo tak nejak, mali tuším reklamu v mesačníku skóre a že vraj nedvíhali telefóny a nechceli reklamovať.

Este raz by som upozornil na Karlov dodatok a to, ze skor ako vymenu grafiky by som okamzite menil disk a pamate by som doplnil na pocet 4ks, aby sa plne vyuzil ich potencial.
Ak si nepochopil tak zelenym 5400 ot. diskom si brzdis cely pc a trojicou pamati znemoznuje ich pracu v duale, takze opat zbytocne spomalujes pc.
Ak mas obmedzeny rozpocet radsej chod do nizsej verzie grafiky (nizsia R9, pripadne R7) a disk vymen aspon za blue variantu. Rozdiel urcite spoznas.

Ahoj ja som Karola pochopil , ide o to že ten počítač má 5 rokov , a ja som povedal proste doma že chcem PC na hry mne to nejaký "odborník" zostavil. Nehovorím vôbec že nemá pravdu , veď že vraj mi je aj 650W zdroj zbytočný takže o nejakom super stroji nehovorím. . Ako som povedal ten PC mi doteraz stačil , ale vidím to tak že radšej aby som robil upgrade toho , hentoho a tamtoho asi kúpim novú mašinu. Ktorá bola vyššie zostavená M-polom.

díky za rady a váš čas , Špek