Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem súborový manažér s tagovaním

Neviete niekto o nejakom súborovom manažéri pre PC a Windows (ako je napr. prieskumník, total commander, atd), ktorý by umožňoval "tagovať" uložené súbory naraz viacerými tagmi? Teda aby nemusel byť súbor uložený iba v jednom adresári, ale mohol mať naraz priradených viac nezávislých tagov (napr. projekt xy, na vybavenie, od Joža, atd) a podľa nich triediteľný a vyhľadávateľný. Niečo ako tagovanie v Gmaile, kde správy nejdú do jednotlivých adresárov, ale sa môžu otagovať viacerými tagmi, podľa ktorých sa môžu triediť a hľadať. Ak by to bolo ešte aj free, potešilo by.

Má asi na mysli systém tagování (štítkování), který důsledně používá Google v některých svých aplikacích místo složek (které naopak cíleně potlačuje) - například GMail, Google Reader... Je to taková nenápadná, ale moc užitečná věc, která neuvěřitelně zvýší přehlednost a produktivitu. Než na to člověk najede, chvíli se vzteká, ale pak se snaží tenhle způsob uplatňovat všude - proto asi tazatel hledá nějaký shell nebo filemanager s možností tagování souborů.. nemuselo by to být na úrovni filesystému, mohl by spravovat vlastní databázi tagů. Aspoň tak jsem otázku pochopil.

Je ti milejsi prijit o cast dat chybou na disku, nebo o veskera data chybou na disku? Notesy pokud ja vim sysli vsechno ( podobne jako outlook ) v obrovskych souborech. Zaloha je nutna, ale precijen je lepsi obnovit par souboru nez cele xGB soubory. Nehlede k tomu, ze kdyz se dela inkremetnalni zaloha, velky soubor se musi skopirovat cely, zatimco male soubory jen pridavas.

tož já mám vše odreplikované na serveru 8-)

edit: jinak Lotusové databáze jsou celkem solidní, i poškozené lze celkem dobře opravit. A zálohování (ergo replikace) umí jít až na změny v přiložených dokumentech (tj. replikuje se opravdu jen změna). Opravdu nevidím problém...

no, predpokladam ze onen uzivatel zrovna nema Lotus notes pripojene na server :-D a do notesu bych soubory, ktere si o tagovani rikaji nejvice ( hudba, fotky, videa ) rozhodne necpal

mno, až budeš mít pár desítek giga officovských dokumentů, pak možná změníš názor. ;-)

oproti tomu mi připadá třídění fotek a hudby jako zcela triviální záležitost, protože jsou jednak řádově větší (poměr velikost/soubor) a jednak logicky patří k sobě (foto z akcí, hudební alba apod.)

a jeste zajimavejsi je ze po najeti na prvni odkaz se ukaze toto v mem antiviru.

Virus or unwanted program 'EXP/Ani.Gen'
detected in file 'D:\tmp ie\Temporary Internet Files\Content.IE5\L32GJ10T\file[1].jpg' [EXP/Ani.Gen].

:-)

Vďaka za tip, ten tag2find vyzerá zaujímavo. Niečo podobné som hľadal. Mám veľa dokumentov a niekedy sa mi to ťažko triedi do adresárov, lebo jeden dokument sa väčšinou týka viacerých tém, je v rôznom štádiu rozpracovanosti a podobne, takže si neviem jednoducho vyhľadať alebo striediť dokumenty týkajúce sa jednej témy, prípadne všetky rozpracované a pod., lebo adresárová štruktúra takéto možnosti neponúka. Možno to použijem aj na fotky, ako to tu radili iní.