Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odstranění složek (3)

Dobrý den včera jsem dal upgrade win 7 na win 10 složky které jsem chtěl zachovat jsem si dal na flash disk (jméno složek bylo otakGameCZ,dituska,mama) vše se udělalo v poho pak jsem s flasky složky dal na plochu win 10 a vše až do dneška bylo v pohodě, dnes jsem zapnul PC a tři složky na ploše nebyli (otakGameCZ,dituska a mama) zálohu kterou jsem měl na flash disku jsem ještě včera odstranil (teď vím že to byla chyba), vím že jsou programi který jsou schopný vám ty soubory vytáhnout, ale já nevím jakej program je nejlepší, ZDARMA a který by dokázal vytáhnout jen ty složky a nic jinýho).

Děkuji za všechny rady.

PS:omlouvám se za chyby ale píšu to rychle a nekotroluju si to posobě

odpověď, že na plochu se dávají jen zástupci je už dááávno zastaralá... a neplatná.

cože se tak převratného změnilo?
zkusil jsi někdy udělat zálohu systému, nebo jeho obnovu - s daty na systémovém oddílu?
zkusil jsi někdy udělat kopii uživatelského profilu?
máš průzkumník s doinstalovanými shell extensions a máš data na ploše? a jak je ten průzkumník rychlý?
stupid.

Nedělal sis jiný účet, třeba MS online účet?
Podívej se do složky USERS. Třeba máš ty soubory opravdu na jiné ploše.
Nestalo se mi u žádné verze Windows, že by systém smazal "sám" nějaké složky. Ani u Windows 10, ktere zkouším od prvních insider buildů.

Vedle ve vláknu jsi znovu psal, že stejný problém s mazáním složek systémem má velká skupina uživatelů. Mohl bys prosím uvést nějaké odkazy nebo zdroje, kde je tento problém popsán?

Ani jsi neodpověděl, jak se ti podařilo na plochu ty složky dostat (a proč) ještě před instalací ovladačů.

bolo to aj predinstalovanim ovladača (presneji pravy klik vytvoriť zložku, otvoriť pravy klik, poznamkovy blok a tam som napsal par veci, uložiť restart) a robilo to aj po instalovani složek (napríklad presunuté s USB, z CD a podobne).
Do googlu si zadej iba "problemi s windows 10", "windows 10 a miznutie složiek" "vo windows 10mi zmyzli subory" "problem s windows 10 - zložky" "zmazane ikony z plochy" nebo i po anglicky

nepíšeš čím jsi to vytahal a jestli ten tajný soft aspoň viděl neobnovitelné soubory. u adresářů čas změny (odstranění) -> co to tedy pravděpodobně způsobilo.
jestli pro obnovu používáš nějaký program s crackem, už se nedivím ničemu.
a pokud zálohuješ důležité soubory na flashku, je jasné, že o data dříve nebo později přijdeš.

k umísťování souborů/adresářů na plochu: na systémový disk se pořád zapisuje, stahují se aktualizace, po nich se vytvářejí body obnovení, roztahuje se tam swap.
úspěšnost nalezení a obnovy souborů na takovém disku neustále klesá.
takže když tam někdo výš psal o blbosti, napsal ještě jemně ale bohužel správně.

Ty složky mi to smazalo poté co se nainstaloval win 10 a jak jsem psal obnova nepomohla, každou chvíli se mi ozívala hláška že obnova systému je ,,aktualní´´ (nevím jak to napsat) a tím by měli být soubory chráněný a když se něco stane tak stačí obnovit do staršího data na to ten systém je ne? ale to už je jedno něco stoho jsem vytáhnul a to mi stačí

Děkuji za včechny rady a názory (určitě to není moje poslední otázka :) )

Takže zase někdy ČAU :)