Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win XP a Vista

Čauky
Mám dva disky C a D na C mám Win XP a na D Win Vista,Visty jsem dal na D abych je nejdřív vyzkoušel jak mi to pošlape.Šlape mi to dobře takže chci Win XP smáznout a spojit disky C a D abych měl jen Vistu a abych už od začátku prostě najeli nevíte jak nejlíp to provést?
Díky za odpovědi

No pokud by na C byly Win Vista, tak by to mělo jít spojit normálně např. v Partition magic, nebo přímo pod WIN ve správě disků, ale nejsem si jistej jak to bude fungovat takhle..spojit to určitě půjde,ale jak to bude bootovat to nevím

Moje zkušenost:
Mám také dva disky C a D. XPčka standardně instalované na C. Když jsem pak přiinstaloval Vistu na D na zkoušku, co to vlastně je, tak si Vista z D udělala C!!! Budiž... V Tento počítač/Vlastnosti/Upřesnit/Spuštění a zotavení systému jsem si zvolil implicitně zavádění XP po 20 sec. v případě nezvolení jiného systému. Všechno funguje OK, jen jsem si musel zvyknout, že v XPčkách mám C a D klasicky a ve Vistě naopak. Nevím, jak je to u Tebe, ale já bych mohl noproblémo zformátovat v XP C a nechat jen Vistu...

najdi na cecku boot.ini a otevri ho v notepadu obsah sem zkopci

edit ovsem s tim spojenim take netusim jak to dopadne pac zavadec nenajde slozku z vistama

edit2 toto bych spis otevrel na diskuzy o premene decka na cecko (spojeni) a editaci boot.ini v jednom okamziku aby se loader mel ceho chytit

především nepíšeš pod jakým písmenem se ti zobrazuje systémový disk ve vistě.
pak má cenu uvažovat nad mazáním c: nebo editací boot.ini.

veselé je, že nový operační systém si nejdřív pořizují lidé kteří si s ním neumí sami poradit. normální uživatelé raději počkají na dostatek ovladačů a odstranění nedodělků (ne přímo chyb, ty se látají celou dobu existence os).

ještě: pokud trváš na tom že se ti vista líbí, doporučil bych instalaci nejdřív zálohovat (ghostem, trueimagem, čímkoli) na jiný logický disk.

Vista má nová Boot manager. Takže nějaká editace Boot.INI, jak ti radí k ničemu není.
Pokud se ti ve Vistě zobrazuje, že je naintalovaná na disku D: (a já předpokládám, že ano), nemůžeš spojovat disky.

Buď se smíříš s tím, že Vista bude na D: a např. pomocí programu VistaBootPRO si odstraníš informace o WinXP, které pak z Visty smažeš
nebo
odstraníš vše a naintaluješ Vistu znovu na C:

oh shit!
tak jsem se díval co to vista používá: http://technet2.microsoft.com/WindowsVista/en/libra ry/85cd5efe-c349-427c-b035-c2719d4af7781033.mspx?mf r=true

i když kolega nenapsal zda vista po nabootování má taky c: nebo d:, je to jedno.
nejdřív bych se podíval nějakým partition nástrojem, který disk je označený jako aktivní - a který bootloader se vlastně používá. teoreticky by na podívání mohla stačit bootovací disketa win98 a její fdisk - poslední volba info.
jinak bych kromě kořenového adresáře disku s xp odstranil všechny podadresáře, toto c: zmenšil na zanedbatelných 100mb, o dané místo pak zvětšil disk s vistou. dělá se to různými partition managery (pqmagic, acronis partition expert, ...)

zmenšené "nevyužité" c: po smazaných xp bych úplně nezavrhoval, občas se objeví dementní programy, které se neumí instalovat jinam než na c:

No právě na C:mám XP a na D:Vistu jenže tato verze Visty je UPGRADE takže bych musel nejdřív nainstalovat XP a pak Vistu a to se mi nechce právě proto jsem se chtěl nějak šikovně zbavit XPéček.