Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chce někdo CompactFlash - IDE (44pin) adaptér?

Zdravím,
objevil jsem na internetu zajímavý internetový obchod, bohužel v zahraničí. Zajímám se o redukce pro IDE rozhraní notebooku (IDE 44 pin) na CompactFlash. Tedy využití CompactFlash karty (rychlé a značkové) jako pevného disku ("SSD"). Při dnešních cenách kartiček určitě zajímavé! (16 GB SSD disk - např. od Sandisku)

Chci si redukci objednat (bohužel u nás jsem na podobný obchod nenarazil), jen mne trochu vadí cena poštovného. Uvažoval jsem nad tím, že pokud by nás bylo víc, poštovné by vyšlo na pár korun. Případně vše zajistím.

Pokud by jste měli zájem, napište na mail ccshop(at)seznam(DOT)cz a já se vám ozvu již z oficiálního mailu.

Vzhůru k SDD :)

SSD = Solid State Disk. Je to klasický disk ako ho poznáme (HDD), ale bez pohyblivých častí, čiže flashpamäť. Na živé sa o tom píše dosť, takže asi si to len prehliadol. Ide o to, že chce takýto disk nahradiť kartou s redukciou.

<vložka>
Keď som bol malý, tak som sa pýtal, že načo sú diskety, keď sa dá zapisovať na EEPROM a to sa dá aj vymazať. Vtedy som ešte netušil, že je to len kvôli cene, ale tá už našťastie nie je prekážkou. Teraz mi je nasmiech, že kedysi sme bežali na 386 so 170 GB HDD a teraz mám 512 MB SD kartu a takmer 0,5 TB v počítači. Ach, staré časy.:))
</allways>

Ahoj,
Mam osobne vyzkouseno a slape vyborne, pasuje do notebooku misti staryho disku. Jedu na tom uz 4 mesice (widle XP) a bez problemu. Ale doporucuju znackovou a hlavne RYCHLOU flasku (Sandisk extreme 3 nebo 4 - 40 MBpS !!!). Pak supr a jak rychle to bootuje :))

Peter (PS. Pokud bys mel uz vic lidi napis a koupim si taky jeste jednu)

Když jsem článek četl, čekal jsem, že bude alespoň dva roky starý. K mému údivu je úplně čerstvý. :-/ Některým lidem bych snad i zakázal takovouto činnost provozovat.
Každopádně pořád nemohu kápnout na to, jak to autor myslel s tím zálohováním? Když to tam dá místo HDD, co tedy bude zálohovat?